Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

K Vojenské policii putoval záchranářský batoh

14.7.2017 | Vojenská policie Pardubice se nyní může pochlubit novým speciálním batohem se zdravotnickým materiálem pro poskytnutí předlékařské pomoci. Veliteli Vojenské policie pro Čechy Romanu Bisovi, jej předal náměstek primátora Pardubic Jan Řehounek.

voj.polic.1

„Rozhodli jsme se touto formou Vojenské policii Pardubice poděkovat za výbornou spolupráci se statutárním městem Pardubice, kterému pomáhá při pořádání a zajištění různých akcí, jako jsou například Aviatická pouť, den otevřených dveří na pardubickém letišti nebo při konání Velké pardubické či Dni integrovaného záchranného systému ve Svítkově,“ popisuje důvody předání daru Vojenské policii náměstek primátora Jan Řehounek.

Náměstek spolu s Romanem Bisem zhodnotili celkovou spolupráci mezi městem a Vojenskou policií Pardubice. „Oba jsme se shodli na tom, že v posledních letech došlo k zintenzivnění a rozvoji spolupráce mezi statutárním městem Pardubice a Armádou České republiky jako takovou, Vojenskou policii nevyjímaje. Rád bych členům zároveň poděkoval za prezentaci Vojenské policie jako bezpečnostní složky, která popularizuje taková témata, jako jsou zdravověda, branná bezpečnost a řada dalších důležitých oblastí,“ dodává náměstek Řehounek, který se na pardubickém pracovišti mimo jiné seznámil se strukturou a plněnými úkoly vojenských policistů.

Na programu dne bylo i projednání bodů vzájemné spolupráce mezi Pardubicemi a Vojenskou policií v průběhu dalších let.

 

Tiskový úsek