Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

14.9.2018 | Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.

Hřiště Závodu míru 2

„S výsledkem 1. etapy rekonstrukce jsem spokojen. Hřiště na Závodu míru je prvním z osmi školních hřišť, která plánujeme v nejbližších letech revitalizovat. Loňský mapping školních sportovišť ukázal, že investice do venkovních sportovišť tak, aby vyhovovala vzdělávacím programům škol, jsou nutné. Navíc počítáme s tím, že hřiště zůstanou otevřena pro sportování i v době mimo vyučování,“ konstatoval primátor Pardubic Martin Charvát. 

Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem. Nechybí menší fotbalové hřiště s umělou závlahou, sektor pro skok do dálky a vrh koulí, projekt pamatoval i na zázemí pro správce víceúčelového hřiště, zpevněná stání, lavičky a podobně, ale také na sociální zařízení pro návštěvníky. Projekt rekonstrukce počítá ještě s druhou etapou, během níž by měla být zrenovována zbývající část hřiště, tenisové kurty a další plochy. Realizace však závisí na možnostech městského rozpočtu.

„Nové sportoviště na Závodu míru vyšlo město na více než 11 milionů korun. Zároveň jsme letos zahájili rekonstrukci školního hřiště na Studánce, což je v souladu s naším záměrem revitalizovat každý rok dvě hřiště. Zatím tyto akce hradíme z rozpočtu města, pokud by bylo možno na ně čerpat dotace, jsme připraveni o ně žádat na ministerstvu školství, projekty máme připraveny, v příštím roce budeme rekonstruovat sportoviště na základní škole Resslova a základní škole Polabiny I,“ řekl náměstek primátora pro školství a sport Jakub Rychtecký s tím, že radnice začíná také projektovat hřiště ve školách na polabinské dvojce a trojce. 

 

Tiskový úsek