Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

zámek

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

16.10.2017

Vlastníci domů v pardubickém historickém centru mohou do počátku listopadu žádat o dotace na opravy svého majetku, které plánují na rok 2018. Dotace mohou čerpat prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. V letošním roce získají z tohoto programu dotaci majitelé čtyř kulturních památek v pardubické památkové rezervaci.

logo Pardubic

Pardubice chystají podnikatelský inkubátor

16.10.2017

V Pardubicích vzniká podnikatelský inkubátor, který má vytvořit zázemí pro firmy zaměřující se na komercializaci výzkumu, vývoje a inovací. Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) bude poskytovat pomoc i prostor začínajícím podnikatelům, ale také unikátním projektům s národním i mezinárodním přesahem. Jeho vznik iniciovala Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje, na provozu se budou společně podílet město Pardubice a Pardubický kraj.

Logo ITI

Hradecko-pardubická aglomerace dala zelenou další skupině projektů

13.10.2017

Hradecko-pardubická aglomerace poskytne další dotace z Evropské unie na významné východočeské projekty. Podporu na včerejším jednání Řídícího výboru ITI získaly projekty základních škol, nových cyklostezek, revitalizace památek nebo také výzkumné aktivity Univerzity Pardubice a první projekty z podnikatelského sektoru. S podporou evropských peněz například začne stavba cyklostezky z Hradce Králové do Pardubic, či rekonstrukce královéhradeckého Muzea východních Čech. Dotace EU pomohou také rozvoji pardubické společnosti zabývající se kosmickým výzkumem.

most Červeňák

Změna územního plánu JV obchvat neohrozí

12.10.2017

Pardubičtí zastupitelé se na svém říjnovém zasedání budou opět zabývat XIX. změnou územního plánu. Mají vybrat jednu ze dvou možných variant změny, která by umožnila dopravně propojit Jesničánky a Pardubičky. Změna územního plánu v žádném případě neovlivní plánovanou výstavbu jihovýchodního obchvatu.

Kulturní centrum Pardubice

Město hledá ředitele či ředitelky pro nové příspěvkové organizace

11.10.2017

Radní města vyhlásili dvě konkurzní řízení na pozici ředitele či ředitelky Turistického informačního centra Pardubice a Centra pro otevřenou kulturu. Založení těchto dvou příspěvkových organizací schválili zastupitelé na svém posledním jednání a obě mají navázat na činnost Kulturního centra Pardubice, které končí k 31. prosinci 2017.

Evakuace_ilustrační foto

Město bude nacvičovat se složkami IZS

10.10.2017

Magistrát města Pardubic chystá na příští týden ve spolupráci se složkami IZS třídenní cvičení zaměřené na evakuaci školských zařízení a nácvik koordinace činností složek IZS při teroristickém útoku výbušninami a nervově paralytickou látkou Sarin. Důvodem cvičení, které se bude konat od 18. do 20. října a nese název Agens 2017, je zejména zvyšující se riziko a počet teroristických útoků nejen v Evropě, ale i po celém světě.

znak v dlažbě 2

V péči o seniory pomůže tísňové tlačítko

10.10.2017

Radní chtějí rozšířit péči o seniory ve městě. Rozhodli se proto podpořit pilotní projekt služby Tísňová péče AREÍON pro seniory a zdravotně postižené a doporučují zastupitelům uvolnit na tuto službu dotaci ve výši 208 800 korun. Cílem projektu, který by měl odstartovat 1. listopadu letošního roku a trvat do 31. října 2018, je snížit zdravotní a sociální rizika starších a zdravotně postižených osob.

Nový park Tyršovy sady

Tyršovy sady jsou Stavbou roku 2017

9.10.2017

Revitalizované Tyršovy sady sbírají další ocenění. Minulý čtvrtek převzal v Betlémské kapli v Praze autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek, společně s představiteli města Pardubic a zhotovitele společnosti BaK pro pardubický park titul Stavba roku 2017.

Palackého

Architekti plánují komplexní proměnu Palackého třídy

9.10.2017

Pardubice chtějí oživit Palackého třídu v Pardubicích. Aktuálně ulice slouží jako průchozí spojka mezi nádražím a centrem města, připravovaná koncepční studie Palackého třídy má za cíl navázat na nově zrekonstruované veřejné prostory přednádraží a již dříve opravenou třídu Míru a městskou osu zatraktivnit.

cyklostezka Žižín

Začíná stavba cyklostezky do Žižína

6.10.2017

Po dlouhých letech příprav začíná výstavba cyklostezky, která spojí Černou za Bory s obcí Žižín. Cyklostezka bude dlouhá zhruba jeden kilometr a přijde na více než sedm milionů korun (cca 7,25 s DPH). Městu se na tuto stavbu nepodařilo získat dotace, bude ji tedy financovat z vlastního rozpočtu.

1 2 3 4 58 114 171 227