Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

1. místo MŠ Čtyřlístek a odloučené pracoviště v Nemošicích

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

26.6.2017

Přes pět tisíc pytlů, přes deset tun plastu. Takový je výsledek dalšího ročníku sběru PET lahví, který každoročně vyhlašuje pardubický magistrát ve spolupráci se Službami města Pardubic na mateřských a základních školách zřizovaných městem. Soutěž v letošním školním roce znovu ovládla Mateřská škola Čtyřlístek, které se tak podařilo dosáhnout hattricku.

Zámeček

Soutěžící čeká workshop na Zámečku

26.6.2017

O nejlepší návrh na rekonstrukci Památníku Zámeček se „utká“ celkem osm uchazečů. V rámci workshopu, který se uskuteční dnes přímo u památníku, soutěžící získají detailnější informace k plánované přeměně této Národní kulturní památky.

Most Kyjevská

Pardubice se dočkají opravy mostu u nemocnice a jeho propojení s rychlodráhou

23.6.2017

Záměr opravy mostu v ulici Kyjevská (estakády u nemocnice) a především záměr napojit Kyjevskou ulici na „rychlodráhu“, tedy na ulici kpt. Jaroše, schválili ve čtvrtek zastupitelé Pardubic. Byla tak dána zelená akcím, na které město léta čeká.

radnice_ilustracni_foto

Radní schválili připomínky k memorandu „Červeňák městu“

22.6.2017

Pardubice a zástupci Iniciativy Přírodní park Červeňák hledají kompromis v budoucím využití bývalého vojenského cvičiště Červeňák. Vedení města již od zástupců Iniciativy obdrželo návrh memoranda „Červeňák městu“ v dubnu letošního roku. Rada nyní požaduje text memoranda doplnit o připomínky týkající se dopravní infrastruktury.

doprava 17.listopadu

Rekonstrukce chodníků na 17. listopadu může začít

21.6.2017

V červenci začne rekonstrukce chodníků v ulici 17. listopadu. Během tří měsíců ulice navazující na třídu Míru splyne s nedávno zrekonstruovaným veřejným prostorem i vizuálně. Obnova chodníků po obou stranách ulice, což je zhruba 4400 metrů čtverečných, přijde na více než 9,2 milionu korun. Provede ji českobudějovická společnost Swietelsky stavební s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturní centrum čekají změny

20.6.2017

Radní města na svém včerejším jednání odsouhlasili cestu, která by měla vést k rozpracování variant nového organizačního uspořádání kultury pod městem a k ukončení činnosti Kulturního centra (KC) Pardubice ve stávající podobě. Vede je k tomu dlouhodobá nestabilita v organizaci pod vedením několika ředitelů v posledních letech. Problémy jsou především v oblasti vedení účetnictví, absenci nastavení řídících procesů, personální fluktuaci, ale i v nastavení vnitřních kontrolních procesů. Rada města navíc neschválila účetní závěrku organizace za rok 2016.

tabory.jpg

Město i letos podpoří letní tábory

19.6.2017

Školní rok se chýlí ke konci a většina pardubických dětí se pomalu začne chystat na tábory. Město Pardubice na jejich pořádání letos z Programu podpory volného času uvolní částku přes 720 tisíc korun. Podpoří nejen letní pobytové a příměstské tábory, ale také tábory, jež se uskuteční při Sportovním parku Pardubice.

Přednádraží

Proměna dokončena, přednádraží se otevře příští týden

19.6.2017

Prostor před pardubickým vlakovým nádražím vstoupí do letních měsíců v novém kabátu. Město stavbu od firmy STRABAG převzalo minulý týden, příští týden čeká přednádraží slavnostní otevření. Cestující z nového terminálu MHD poprvé vyjedou 27. června.

Do práce na kole

Pardubice znovu bodovaly v soutěži Do práce na kole

16.6.2017

Pardubice ukázaly, že jsou městem cyklistů. V soutěži Do práce na kole skončily ze třiatřiceti měst na šestém místě, bronz ale braly za třetí nejvyšší počet účastníků! Květnová soutěž Do práce na kole má hravou formou motivovat k využívání šetrných způsobů dopravy. Nejvíc se takto dopravovalo do práce administrativních pracovníků, „ajťáků“ a techniků.

znak v dlažbě 2

Do škol se opět chystají řemeslníci

15.6.2017

Léto ve školách bude tradičně ve znamení oprav. Největší investice půjdou do rekonstrukcí kuchyní v Základní škole Erno Košťála či Mateřské škole v Rosicích nad Labem, ve které již práce započaly. Pardubice přitom v letošním roce investují do oprav školských zařízení necelých 90 milionů korun.

1 2 3 4 56 111 166 221