Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

nutrie

Nekrmte nutrie, vyzývá občany město na informačních cedulích

5.5.2021

Pardubice trápí, stejně jako řadu jiných měst, přemnožené nutrie. Vyskytují se prakticky na celém území města v blízkosti vod, a protože je lidé houfně krmí, jsou ochočené a jejich počet každým rokem stoupá. Mohou ale přenášet spoustu nemocí, podhrabávají keře a stromy podél břehů a spolu s nimi se ve městě množí také potkani. Město proto nechalo vyrobit informativní cedule vyzývající obyvatele města k nekrmení těchto v Česku nepůvodních zvířat.

logo Pardubic

XX. změna územního plánu města hlásí přijato

4.5.2021

Pardubičtí zastupitelé na svém dubnovém jednání odsouhlasili přijetí XX. změny územního plánu města Pardubic, která mění využití pro celkem 23 lokalit. Vlastníci je nově budou moci využít jako parcely k zástavbě, doplnění občanské vybavenosti nebo sportovním aktivitám.

Terminál B - bez provozní budovy

Terminál B bude, ale bez provozní budovy

3.5.2021

Pardubice se brzy pustí do stavby druhého terminálu v prostoru u hlavního vlakového nádraží určeného regionální autobusové dopravě, po dubnovém jednání zastupitelstva však v mírně pozměněné podobě. Představitelé města totiž schválili variantu bez provozní budovy a ušetří tak městskému rozpočtu přes 50 milionů korun.

Radnice ilustrační foto

S náklady za testování pomůže sociálním podnikům městská dotace

3.5.2021

Sociální podniky, které působí na území města a jejichž zaměstnanci stejně jako v jiných firmách musejí být pravidelně testováni proti onemocnění Covid-19, nebudou na pokrytí nákladů spojených s testováním samy. Radnice se totiž rozhodla podpořit tyto podniky formou individuálních dotací a rozdělila mezi celkem čtyři subjekty z Programu podpory v sociální a zdravotní oblasti přes 54 tisíc korun.

Zel.brána současná

Obyvatelé se díky referendu budou moci vyjádřit k opravě Zelené brány

30.4.2021

Pardubičtí zastupitelé se na svém včerejším jednání shodli, že při rozhodování o opravě Zelené brány dají prostor také občanům města, kteří se budou moci vyjádřit prostřednictvím referenda. K tomu, aby veřejnost měla k dispozici veškeré relevantní informace, pomůže pracovní skupina, jejímž cílem bude připravit návrh podmínek konání místního referenda i dokument popisující stav Zelené brány a názory odborníků.

Zámeček DED 2014

Město podpoří opravu Larischovy vily

30.4.2021

Zastupitelé Pardubic schválili na svém jednání další pětimilionovou dotaci na záchranu Larischovy vily, které se v Pardubicích říká Zámeček. Objekt, který se během druhé světové války neblaze zapsal do historie Pardubic i celých východních Čech, se i díky podpoře krajského města postupně vrací k životu a vydává svědectví o tom, jak se Pardubicka dotkly hrůzy druhé světové války.

Radnice

Tenisté budou moci u letního stadionu trénovat do konce srpna

27.4.2021

Tenisté TK Pernštýn budou moci na kurtech v areálu letního stadionu trénovat až do konce srpna. Na svém jednání o tom rozhodla Rada města Pardubic, která odsouhlasila prodloužení nájemní smlouvy na dobu, během níž by si klub měl stihnout připravit nové zázemí na Cihelně.

Vizualizace nového domova pro seniory

Město už zná podobu nového domova pro seniory

27.4.2021

Budoucí domov pro seniory, který má v Pardubicích brzy vzniknout, už má určenou nejen lokalitu, ale také svou podobu. Nacházet se bude v ulici Štrossova, v areálu veterinární kliniky a městského útulku, a postaven bude podle návrhu, který pro město zpracoval Tomáš Med z architektonické kanceláře Med Pavlík architekti. Investiční záměr výstavby domova schválili již radní, nyní o něm budou rozhodovat pardubičtí zastupitelé na svém dubnovém jednání.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubice „počkají“ podnikatelům s nájmy

26.4.2021

Město Pardubice chce nájemcům svých nebytových prostor současnou nelehkou ekonomickou situaci, vyvolanou koronavirovou pandémií, ulehčit odkladem splatnosti nájmů. Splatnost nájemného a záloh na související služby za duben až září posunulo na konec roku.

zvedání polí Kyjevská

Nadjezd na Kyjevské odhaluje své útroby

26.4.2021

Rekonstrukce nadjezdu v Kyjevské ulici je v plném proudu. Dělníci most „vysvlékají“ z pláště a zároveň zjišťují, jak dalece jsou poškozeny pilíře a ložiska, uložená pod mostními poli. V květnu uzavřou na dva víkendy provoz na rychlodráze, aby mohli z bočního pláště demontovat obklady obsahující azbest.

1 2 3 4 71 141 210 280