Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Pardubic

Město odvolalo ředitelku Mateřské školy Doubek a Lány na Důlku

21.3.2018

Neúnosnou situací v mateřské škole Doubek, kterou od listopadu loňského roku řeší její zřizovatel, tedy město Pardubice, se v tomto týdnu zabývala rada města. Rozhodla o odvolání Mirky Novákové z funkce ředitelky MŠ Doubek Pardubice – Svítkov a Lány na Důlku k 31. březnu 2018.

Vánoční trhy 2012

Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

20.3.2018

Ačkoliv se už se zimou loučíme, na pardubické radnici jsou Vánoce velmi aktuálním tématem. Konkrétně Vánoční trhy - město totiž hledá nového pořadatele těchto trhů a vyhlásilo výběrové, přesněji koncesní řízení s cílem nalézt dodavatele, který by nahradil v pořadatelství Adventních trhů zaniklé Kulturní centrum Pardubice pro období 2018 -2022.

cyklověž2

Od dubna do cyklověže levněji či zdarma

20.3.2018

S nadcházejícím jarem startuje nová cyklistická sezona. Pardubičtí občané, dojíždějící za prací vlakem a využívající kolo k cestě na nádraží, mohou od 1. dubna parkovat své bicykly bezpečněji a levněji než dosud.

Radar 2

Radar v Rosicích zapůsobil

16.3.2018

Zhruba tři měsíce je ve zkušebním provozu úsekový radar v ulici Generála Svobody v Rosicích, jehož nákup financovalo město. Zdá se, že instalace přístroje, který v silně frekventované ulici nepřetržitě měří rychlost automobilů projíždějících v obou směrech a vozidla hříšníků zaznamená, nese své ovoce.

město - letecký

O startovacích bytech je letos již rozhodnuto

14.3.2018

Pardubice rozdělily další startovací byty. O tom, komu bude celkem pětadvacet bytů pronajato, přitom rozhodlo únorové slosování. Počet žádostí navíc každým rokem stoupá, město jich letos přijalo o zhruba šedesát více než loni. „Výherce“ nyní čekají prohlídky bytů a podpisy nájemních smluv.

odpad - oleje

Startuje pilotní projekt sběru rostlinných olejů

8.3.2018

Pardubice rozšiřují separaci odpadu na další komoditu. Obyvatelé sídliště Dubina mohou od tohoto týdne odkládat do pěti speciálních oranžových popelnic použitý rostlinný olej z domácností. Dosud jej mohli odevzdávat pouze ve sběrných dvorech. Pokud se projekt osvědčí, rozšíří Služby města Pardubic sběr rostlinných olejů do dalších lokalit.

osvětlení

Za „černou hodinku“ může porucha

8.3.2018

V pondělí nefungovalo veřejné osvětlení v Pardubicích tak, jak by si jeho obyvatelé přáli. Některé části města byly ponořeny ve tmě ještě o půlnoci, jinde svítilo veřejné osvětlení i za bílého dne. Vinu však nenesou služby města Pardubic, jak se mnozí domnívají. Rozsvěcení i zhasínání veřejného osvětlení je totiž „řízeno“ automaticky z centrály, která je v ČEZ v Hradci Králové.

znak v dlažbě 2

Projekt MAP vstupuje do druhé fáze

6.3.2018

První fáze projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) pro území obce s rozšířenou působností (ORP) Pardubice je u konce. Pardubice projekt po dva roky administrativně zajišťovaly a finančně se podílely také na jeho realizaci. Nyní pracují na přípravě nové projektové žádosti o dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, díky níž by mohla odstartovat druhá etapa projektu. Město ji chce na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy předložit během května.

Ocenění pedagogů 2018

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

5.3.2018

Město již po dvanácté ocenilo nejlepší pedagogy svých školských zařízení. Stejně jako loni i letos se slavnostní večer, který zpestřilo divadelní představení Mezi nebem a zemí, uskutečnil v prostorách Východočeského divadla Pardubice. Pamětní list si zde převzalo celkem osmadvacet nominovaných kantorů a tři ředitelé. Jako tradičně byla udělena také speciální cena náměstka pro školství Jakuba Rychteckého.

Vestičky do školek

Bezpečnostní vesty pro nejmladší předškoláky

2.3.2018

Nejmladší děti ze všech pardubických mateřských školek zřizovaných městem dostanou do konce zimy reflexní vestičky. Z Programu podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti Pardubice nakoupily celkem 1800 vest s logem města, díky nimž budou děti na procházkách dobře vidět. V plánu je nákup vestiček i v dalších letech, postupně by tak tento bezpečnostní prvek měly mít v městských školkách pro všechny děti. Vestičky předával náměstek primátora Jakub Rychtecký s předsedou Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality Jiřím Chmelíkem.

1 2 3 4 57 113 169 225