Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Startovací bydlení

Radnice nabídne mladým lidem další startovací byty

3.8.2020

Další pětadvacítka malometrážních bytů v majetku města čeká na své budoucí obyvatele. Pardubická radnice totiž i letos pokračuje se Startovacím bydlením pro mladé a vyhlašuje již pátý ročník tohoto projektu, jehož cílem je pomoci mladý lidem do třiceti let nastartovat v krajském městě svou kariéru či rodinný život prostřednictvím čtyřletého programu výrazně zlevněného nájemného. Zájemci mají nabídku bytů k dispozici od dnešního dne na webu města, na losování výherců dojde ke konci září.

Černý prapor

Pardubice uctí památku romského holocaustu

27.7.2020

Pardubická radnice vyvěsí v neděli 2. srpna černou vlajku a připojí se tak v rámci mezinárodní akce k Památnému dni romského holocaustu. Noc z 2. na 3. srpna přinesla před 76 lety na 3 tisíce obětí romského původu, které zahynuly v takzvaném cikánském rodinném táboře v Osvětimi-Březince, další tisíce Romů zemřely během sedmnáctiměsíční existence tábora hladem či v plynových komorách.

město - letecký

Do Pardubic míří koloběžky, město bude jejich provoz regulovat pomocí memoranda

23.7.2020

Popularita sdílené mobility stoupá, řada měst již zavedla anebo průběžně zavádí možnost využívat sdílená kola, tuto službu navíc v některých městech již doplňují sdílené elektrické koloběžky. Ty se brzy objeví také v ulicích Pardubic. Aby však radnice předešla negativním zkušenostem z jiných oblastí, rozhodla se nastavit podmínky jejich užívání prostřednictvím memoranda.

Logo ITI

Hradecko-pardubická aglomerace se připravuje na nové programové období

15.7.2020

Stávající programové období ještě neskončilo, ale ITI Hradecko-pardubické aglomerace se již chystá na nové dotační příležitosti. O aktuálním stavu čerpání i přípravách nových projektů dnes na svém jednání diskutoval Řídicí výbor ITI.

sdílená kola červ.

Modrobílá kola se v Pardubicích ujala

14.7.2020

Pardubice opět potvrzují, že jsou městem cyklistů. Bikesharing, neboli sdílení kol, tu funguje teprve dva měsíce, přesto je možné potkat modrobílá kola s logem provozovatele na každém kroku. Do systému nextbike se přihlásilo již přes tři tisíce uživatelů, zhruba polovina z nich sdílená kola také aktivně využívá.

Hasiči dezinfekce

Dobrovolní hasiči pomáhali, kde mohli. Nyní mohou žádat o podporu města

13.7.2020

Doba koronavirová prokázala, že mezi lidmi panuje silná vlna solidarity, společnými silami se například šily roušky, které dobrovolníci následně distribuovali mezi potřebné, zejména seniory či handicapované. Významnou roli v této těžké době sehrály také sbory dobrovolných hasičů (SDH) na území Pardubic, pro které město nyní vypisuje nový dotační titul s cílem podpořit jejich materiálně-technické vybavení a lépe je tak připravit na případné další krizové situace.

Kaple nejsv. Trojice

Město koupí kapličku Nejsvětější Trojice

10.7.2020

Město Pardubice odkoupí od dědiců původních vlastníků kapličku Nejsvětější Trojice, respektive to, co z ní po letech chátrání zbylo. Torzo stavby, stojící na pozemku města, pak předá spolku Omnium, který projevil zájem vrátit bývalou sakrální stavbu zpět do života.

Terminál Jih 1

Zastupitelé se vrátí k terminálu Jih

9.7.2020

Příprava výstavby terminálu Jih, který chce město Pardubice vybudovat v ulici K Vápence, postupuje podle plánu. Na podzim by měli zastupitelé města rozhodnout o tom, kdo bude stavebníkem terminálu, který by měl dopravně ulehčit centru Pardubic, a také o tom, jak bude stavba financována.

Radnice

Studie přiblíží podobu parkovacího domu u arény

9.7.2020

O podobě budoucího parkovacího domu vedle enteria areny rozhodne architektonická studie. Město by její kompletní verzi mělo mít k dispozici nejpozději do konce roku s tím, že jejím obsahem bude nejen návrh stavby celého objektu, ale také řešení dopravní situace u křižovatky Sukovy třídy a ulice U Stadionu. Jak kapacita parkovacího domu, tak i náklady spojené s realizací přitom vyjdou právě z návrhu stavby.

studánka ZŠ

Pardubické děti si mají kde hrát také o prázdninách

9.7.2020

Šestnáctka veřejných sportovišť po městě zůstává občanům, především tedy dětem, otevřena i během letních prázdnin. Jednotlivá hřiště jsou vybavena pro různé sporty, některá fungují při sportovních klubech, šestice z nich pak při pardubických základních školách. Město se snaží jejich provoz každoročně podporovat formou dotací, letos tak mezi sportoviště rozdělí částku 1,7 milionu korun.

1 2 3 4 67 133 198 264