Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dar hasičům

Finanční dar hasičům

22.7.2021

Finanční dar v hodnotě 10 milionů korun poskytne pardubická radnice Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje. Darované prostředky budou využity na pořízení cisternové automobilové stříkačky. Záměr radních v červnu jednomyslně schválilo zastupitelstvo města.

Cyklostezka_ilustrační foto

Kyjevskou a Foxconn propojí nová cyklostezka

20.7.2021

Cesta pro cyklisty a chodce, kteří míří od ulice Kyjevská směrem k Památníku Zámeček, bude brzy bezpečnější, a to díky novým vyhrazeným pruhům pro kola a chodníku pro pěší. Plánovaná trasa pro cyklisty povede od Kyjevské ulice až po kruhový objezd u průmyslového areálu Foxconn, cyklostezka tedy vznikne v místě, kde podobné propojení dlouhodobě chybí.

Deska_magistrát

V srpnu startují občanky s čipem, staré platí dál

19.7.2021

Od 2. srpna začnou úřady nově vydávat, místo občanských průkazů se strojově čitelnými údaji, průkazy s biometrickými prvky, jejichž součástí bude vedle fotografie také kontaktní čip s otisky prstů. Ty mají držitelům usnadnit volný pohyb po státech EU. Dosud vydané občanské průkazy ale zůstávají platné až do doby v nich uvedené.

Pardubice v mobilu

Pardubice v mobilu nově nabízí také mapu kriminality

19.7.2021

Na občany, kteří využívají čerstvě spuštěnou mobilní aplikaci Pardubice v mobilu, čeká několik novinek. Jednou z nich je například mapa kriminality, která se „schovává“ pod dlaždicí Mapy, a doplněno v aplikaci bylo také hlášení městského rozhlasu.

Ratolest 2

Část školkovného za děti docházející do Ratolesti byla rodičům odpuštěna

14.7.2021

Během letošního roku se dětem z důvodu pandemie opět uzavřela nejen školská zařízení, ale také různé příspěvkové organizace zaměřené na dětskou péči. V březnu a dubnu tak omezila provoz i pardubická příspěvková organizace Ratolest, město proto rozhodlo, že rodičům školkovné za tyto dva měsíce odpustí.

bruslení 2012

Letošní pardubické bruslení se odkládá

14.7.2021

Pardubice pro letošní rok vynechají tradiční sérii akcí Pardubice na bruslích, důvodem je především dopravní situace spojená s rekonstrukcí nadjezdu Kyjevská, mimoúrovňové křižovatky Palackého či ulicí Na Spravedlnosti a částečně také koronavirová opatření. Radnice však ujišťuje, že v příštím roce se k pořádání těchto hromadných vyjížděk na kolečkových bruslích vrátí.

Workoutové hřiště Na Špici

Nové hřiště v parku Na Špici už slouží veřejnosti

13.7.2021

Příznivci pohybu a zdravějšího životního stylu si od letních prázdnin mohou dát do těla na novém workoutovém hřišti, které vyrostlo v parku Na Špici poblíž loděnice. Plocha o 100 metrech čtverečních nabízí různé posilovací prvky a přístupná je široké veřejnosti, laikům i profesionálům. Prvnímu městskému obvodu s jeho výstavbou finančně pomohlo město, které projekt podpořilo částkou 342 tisíc korun.

Město letecký pohled

Sociální služby chtějí rozšířit vozový park o 14 elektromobilů

12.7.2021

Celkem 14 nových automobilů na čistě elektrický pohon by se nově mohlo stát součástí vozového parku Sociálních služeb města Pardubic. Elektrovozy by organizaci pomohly uspořit během své životnosti miliony korun a současně ulevit také životnímu prostředí ve městě. Náklady spojené s jejich pořízením by navíc z velké části měla uhradit evropská dotace.

benefiční koncert tří kapel pro Moravu

Pardubice mají po týdnu od založení sbírky pro Moravskou Novou Ves na účtu přes půl milionu korun

2.7.2021

Pardubice mají po týdnu od založení sbírky pro Moravskou Novou Ves na účtu přes půl milionu korun. Během skvělého benefičního koncertu tří pardubických kapel pro Moravu se včera na Pernštýnském náměstí vybralo 101 226,- korun v hotovosti, přes QR kód pak na sbírkovém účtu přibylo dalších 20 550,- korun. Na historickém náměstí vystoupily skupiny Marien, Endee a Ready Kirken.

Radnice

Školky s dětmi počítají také o prázdninách

2.7.2021

Pardubické mateřské školy zůstávají pro děti otevřeny také o prázdninách a stejně jako v loňském roce v rozšířenějším režimu. Město po dohodě s vedením mateřských škol reaguje na omezení provozu způsobená pandemií covid-19, která školky opět na nějaký čas uzavřela.

1 2 3 4 72 143 213 284