Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Školní učebna s naučnými tabulemi v Zelenobranské dubině

Město podpoří Paletu i azyl pro handicapovaná zvířata

21.5.2019

Pardubice finančně podpoří jak provoz Ekocentra Paleta, tak Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka. Pro tyto organizace uvolní z programu podpory ekologické výchovy a osvěty celkem 335 tisíc korun. Dotaci pro pardubickou Paletu ještě musí schválit zastupitelstvo města. Celkem město letos podpoří ekologickou výchovu více než 750 tisíci korunami.

Podpis předávacího protokolu Červeňák

Červeňák již patří městu

20.5.2019

Pozemky v areálu bývalého vojenského cvičiště v Pardubicích, takzvaného Červeňáku již patří městu, které je získalo formou bezúplatného převodu od Ministerstva obrany. Stalo se tak v dubnu zápisem v katastru nemovitostí a dnešní poslední krok, tedy společný podpis protokolu o fyzickém předání, ukončil řadu jednání o této lokalitě a společné úsilí o její převod. Území o velikosti zhruba 19 hektarů nyní projde základní úpravou zahrnující například zabezpečení stávajících objektů.

odpad - oleje

V Pardubicích přibyly kontejnery na jedlé oleje

15.5.2019

Pardubice rozšiřují separaci odpadu na další komoditu. Po roce přibyly v ulicích města oranžové kontejnery určené výhradně na sběr jedlých olejů a tuků. Pardubice tak v předstihu plní novou povinnost danou vyhláškou Ministerstva životního prostředí, zajistit od roku 2020 oddělený sběr použitých olejů a tuků z domácností.

U lihovaru je v provozu nové bezplatné parkoviště

S koncem května skončí také parkování u lihovaru

13.5.2019

Parkoviště v areálu bývalého lihovaru u hlavního vlakového nádraží bude veřejnosti sloužit už jen dva týdny. Nájemní smlouva, kterou mají Pardubice uzavřenou s developerskou společností Redstone Real Estate, totiž skončí k 31. květnu. Město se navíc zavázalo pozemek firmě vrátit vyklizený a čistý, zaparkovat zde od 27. května proto z důvodu blokového čištění nebude možné.

Pernštýnské nám. nadhled

Rekonstrukci radnice korunuje oprava okrasných atik

6.5.2019

Rozsáhlou rekonstrukci radnice, která začala již v loňském roce a skončí letos v červnu, korunují opravy nadstřešní části, zejména okrasných atik a dalších nadstřešních částí historické budovy. Práce začnou v květnu a potrvají do října. Opravy provede společnost Stavon CZ. Ta je „podepsaná“ například i pod loňskou rekonstrukcí fasády paláce Hybských, který je stejně jako radnice, nemovitou kulturní památkou.

město - letecký

Parkovné se od příštího týdne začne měnit

3.5.2019

Druhý květnový týden přinese avizované změny v parkování. Celkem jednaosmdesát parkovacích automatů na území Pardubic bude postupně přeprogramováno a označeno novým ceníkem. Vzhledem k tomu, že instalaci nového softwaru u všech přístrojů není po technické stránce možné zvládnout během jednoho dne, ceny parkovného se budou v rámci onoho týdne na různých místech lišit.

Letní stadion nadhled-ze-severovychodu.jpg

Jednání k letnímu stadionu

3.5.2019

Ve čtvrtek 2. května se sešli zástupci pardubické radniční koalice na jednání, jehož tématem byla budoucnost letního fotbalového stadionu v centru města. Zástupci koalice se na jednání dohodli na následujících bodech:

radnice chodba

Rekonstruovaná radnice postupně vydává svá tajemství

2.5.2019

Rekonstrukce pardubické radnice, která začala před více než rokem, finišuje. Přesto, že se práce chýlí ke konci, více než sto let stará budova má stále svá tajemství. Nyní dělníci v průjezdu, části chodeb a některých kanceláří severního traktu objevili pod nánosem novodobých maleb původní výmalbu, podobnou té, která zdobí chodby jižního křídla radnice.

Vizualizace - CPD a GAMPA

Špičkové vybavení pro CPD získalo podporu zastupitelů

2.5.2019

Pokud mají v areálu Winternitzových automatických mlýnů vzniknout centrální polytechnické dílny (CPD), tak plně vybavené. Shodli se na tom zastupitelé města, kteří na svém jednání schválili finální investiční záměr realizace CPD a Galerie města Pardubic (GAMPA) i pokrytí veškerého vybavení dílen zahrnujícího jak potřebné pomůcky, tak audiovizuální techniku.

EBA nový terminál

Pardubické letiště není v ohrožení

25.4.2019

Vedení města Pardubic jednalo s představiteli společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické mezinárodní letiště, o současné situaci společnosti, jak z pohledu ekonomického, tak i provozního. Společně odmítli informace o tom, že je společnost v krizi a hrozí jí bankrot.

1 2 3 4 62 124 185 246