Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice

Město podpoří péči o sportovní plochy

18.7.2018

Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Pardubicích budou mít péči o travnaté sportovní areály nyní o něco jednodušší. Město totiž v rámci Programu podpory sportu vyčlenilo dotaci ve výši 1 milionu korun, který je určen na nákup technického vybavení a který má zejména sportovním klubům pomoci s bezproblémovým provozem areálů.

Radnice ilustrační foto

Vinici křižuje nová cyklostezka

16.7.2018

Přes území Vinice vede nová cyklostezka, cesta pro chodce a cyklisty mířící z Višňovky do Pardubiček či naopak je nyní bezpečnější a pohodlnější. Trasa nové stezky je dlouhá necelý kilometr a vede podél tenisových kurtů a střelnice až po stávající komunikaci zakončenou v bývalém vojenském prostoru.

Oprava schodiště

Divadlo vstoupí do nové sezony s opraveným schodištěm

13.7.2018

Návštěvníci pardubického městského divadla budou v následující divadelní sezoně stoupat do budovy po opravených schodech. Schodiště před touto kulturní památkou zmizelo začátkem července, kamenné stupně včetně podesty byly rozebrány, restaurátorsky opravené by se na místo měly vrátit zhruba na konci srpna letošního roku.

Rekonstrukce radnice

Radnici již zdobí nová okna i schody

11.7.2018

Práce na radnici pokračují i navzdory době letních prázdniny a dovolených. Budova má vyměněnu většinu oken od prvního až po třetí nadzemní podlaží směrem do Pernštýnského náměstí a dočkala se také nových schodů před vstupem do radnice. Zasedací místnost rady a historický sál pro změnu čeká pokládka hrubé podlahy, která je posunuta s ohledem na nutné zajištění úpravy rozvodů topení.

logo Pardubic

Město nabízí investorům část bývalých kasáren

10.7.2018

Město Pardubice vyhlásilo novou veřejnou soutěž, jejíž vítěz získá právo na koupi části bývalých kasáren na Hůrkách a tedy právo tento prostor zastavět. Musí ale respektovat platnou studii, která zde počítá s bytovými domy a občanskou vybaveností. Zájemci mohou zasílat své nabídky do 3. září, na podzim by město mohlo znát vítěze soutěže - developera, který získá k zástavbě více než pětihektarový pozemek.

Výstava k Švédskému víkendu

Město slaví padesátiletou spolupráci se Skellefteou

2.7.2018

Závěr letních prázdnin se v krajském městě ponese v duchu Švédska. Pardubice chystají, u příležitosti padesátileté spolupráce s partnerským městem Skellefteå, třídenní akci zvanou Švédský víkend. Malá upoutávka je navíc od dnešního dne k vidění v Tyršových sadech, kde je instalována výstava fotografií profesionálního švédského fotografa Jonase Westlinga.

Tesla Kyjevská

Brownfieldy mizí z mapy Pardubic

29.6.2018

V polovině tohoto desetiletí byla v Pardubicích řada málo využívaných či prázdných nemovitostí hyzdících tvář města. Oproti tomu tu chyběly plochy pro další bytovou výstavbu. V současné době se v krajském městě blýská na lepší časy a brownfieldy nacházejí nové využití.

Masar. kasárna

Studenti nabídli svůj pohled na budoucnost nevyužitých kasáren

28.6.2018

Šestnáct seminárních prací, na téma možnost využití Masarykových kasáren, představili vedení města Pardubic studenti Vysokého učení technického Brno. Z prezentace, doplněné o modely toho, jak by toto území o rozloze více než 8 ha mohlo v budoucnu vypadat, vyplynulo, že většina studentů stavební fakulty by preferovala vybudování nového obytného celku.

Předání stavby

Staveniště předáno, práce na novém bazénu mohou začít

28.6.2018

Pardubice dlouhou dobu volají po novém bazénu a konečně se jej dočkají. Firma Strabag dnešním dnem přebrala stavbu, zhruba do roka postaví v prostoru Letní pláže, tedy mezi aquacentrem a Ideonem, druhý, pětadvacetimetrový bazén. Kromě Letní pláže však nebude provoz pardubického aquacentra nijak omezen.

Chodník slávy - odhalení nových dlaždic

Pardubický chodník slávy má dva nové přírůstky

27.6.2018

Členská základna pardubického chodníku slávy se postupně rozšiřuje. Celkem osmadvacet dlaždic již nese jména významných osobností, nejen těch, které byly uvedeny do takzvané síně slávy pardubického sportu. Dnešním dnem se jejich počet rozrostl o další dvě se jmény Milana Špinky a Jiřího Čecháka, kteří do síně slávy vstoupili v lednu letošního roku.

1 2 3 4 59 117 174 232