Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

logo Dynamo

Město zrušilo soutěž o Dynamo

30.3.2020

Rada města Pardubic dnes bez náhrady zrušila nabídkové řízení, jehož vítěz měl získat podíl v akciové společnosti Hockey Club Dynamo Pardubice. O podíl v klubu usilovali dva zájemci, Vladimít Pitter prostřednictvím Sportovní investiční a.s. a podnikatel Petr Dědek. Město bude s oběma dál jednat o možné spolupráci.

město - letecký

Radnice odloží platby za nájem prostor v majetku města

30.3.2020

Odklad plateb za nájem prostor či pozemků v majetku města. Takovým způsobem se radnice rozhodla reagovat na mimořádná opatření vyhlášená Vládou ČR, aby pomohla nejen zdejším podnikatelům, ale i pardubickým občanům, které nouzový stav daný epidemií koronaviru zasáhl po ekonomické stránce.

roušky senioři

Roušky spojují celé město, do distribuce jsou zapojeny všechny městské obvody

27.3.2020

Šití roušek se stalo fenoménem probíhající koronovirové epidemie, která aktuálně omezuje život každého z nás. Povinnost nosit roušky zavedená minulý týden vládou České republiky rozezvučela aktivní i dlouho nepoužívané šicí stroje v celé zemi – a nejinak tomu je v Pardubicích. Složky integrovaného záchranného systému trpěly nedostatkem jakýchkoliv roušek chránících nos a ústa - jednorázové chirurgické roušky nebyly k dispozici v dostatečném množství a lidé si je začali šít sami pro sebe i pro své okolí.

Divadlo

Pardubická kultura v době karantény

27.3.2020

Jednou z oblastí, na které velmi tvrdě dopadla současná karanténa, je bezesporu oblast kultury. Řada kulturních a společenských akcí je odložena, nebo rovnou zrušena, a činnost organizací zaměřených na kulturní rozvoj dětí či široké veřejnosti je tak zásadně ohrožena. Situaci nebere na lehkou váhu pardubická radnice a s jednotlivými aktéry na poli kultury bude jednat o možné podpoře. Naléhavost situace a pozitivní vliv kulturních organizací přibližuje také prohlášení Kulturní komise, která je poradním orgánem Rady města Pardubic.

P-Pink

Pardubický podnikatelský inkubátor zajišťuje Podnikatelskou pohotovost

26.3.2020

S pomocí v době řádění koronaviru i poté, co se situace uklidní a bude nutné řešit následky, přichází i Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK). Aby podnikatelům co nejvíce pomohl, spustil inkubátor, zřizovaný městem Pardubice, takzvanou Podnikatelskou pohotovost.

Tamtam - natáčení spotu

Videospoty radí neslyšícím, jak se chránit před koronavirem

26.3.2020

Veřejnost má v současné době k dispozici řadu informací o tom, jak se chovat v nouzovém stavu daném epidemií koronaviru či jaká byla přijata opatření. O něco těžší to však mají neslyšící lidé, pro které není řada těchto zpráv k dispozici. Centrum pro dětský sluch Tamtam tak, ve spolupráci s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR, přišla s nápadem natočit několik krátkých instruktážních videí.

Bělehradská - zastávka směr centrum

Pardubice dezinfikují zastávky MHD

25.3.2020

V pátek začne v Pardubicích dezinfekce podchodů, zastávek MHD a městského mobiliáře. Je to další z opatření, které v rámci snížení rizika nákazy novým koronavirem přijal pardubický magistrát.

vlajka podpory

Pardubice vyvěsily vlajky podpory

25.3.2020

České vlajky, jako symbol poděkování a podpory všem záchranářům, bojujícím v první linii s koronavirem, se v těchto dnech objevily na pardubických domech.

Ilustrační foto 3

Propadlé doklady při nouzovém stavu platí

24.3.2020

Neplatnost nebo ztráta dokladů nemusí být v době současného rizika nákazou koronavirem důvodem k cestě na úřad. Ministerstvo vnitra za stávajícího nouzového stavu doporučuje kvůli omezení pohybu osob, i činnosti řady institucí, odložit cestu pro nové doklady na pozdější dobu. Občanské průkazy, cestovní pasy i řidičské průkazy, jimž skončila platnost po 1. březnu 2020, lze totiž na území ČR po dobu platnost nouzového stavu používat i nadále.

logo Pardubic

Rozvojový fond zná svého nového ředitele

23.3.2020

Pardubičtí radní dnes schválili nového ředitele Rozvojového fondu Pardubice. Doposud je ve vedení společnosti, která je ve stoprocentním vlastnictví města, Jiří Komárek. Od 1. dubna jej pak, na základě výsledků výběrového řízení, v této funkci a na postu místopředsedy představenstva vystřídá bývalý provozně ekonomický manažer HC DYNAMO Pardubice Ondřej Šebek.

1 2 3 4 65 130 194 258