Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

DDM Alfa dostane nový plášť

22.8.2017

Pardubický Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. V rámci zateplování objektů dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. Stavba bude dodavateli předána už dnes.

Sportovní park Pardubice

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

21.8.2017

Začalo to páteční capoeirou na zámku, skončilo včerejším usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

Radnice ilustrační foto

Město bude více kontrolovat své organizace

18.8.2017

Město Pardubice bude ještě více kontrolovat své příspěvkové organizace. Důvodem k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací, které schválila rada města, je jednak změna legislativy, ale také dosavadní zkušenosti města s řízením a správou příspěvkových organizací.

malebne_pardubice1.jpg

Město chystá další cyklostezku

17.8.2017

Pardubické cyklostezky doplní další trasa. Cyklisté i chodci si tak nově budou moci v parku Vinice užívat stezku dlouhou necelý jeden kilometr. Město už navíc zná jméno dodavatele, který se o realizaci této stezky postará. V zadávacím řízení byla jako nejlepší vyhodnocena nabídka pražské firmy Eurovia CS, a.s.

znak v dlažbě 2

Město vypisuje nové kulturní granty

16.8.2017

Město Pardubice vypisuje tři nové tematické granty z Programu podpory kultury. Jejich prostřednictvím mohou fyzické i právnické osoby čerpat dotace na projekty věnované paměti místa a historii města Pardubic, nebo projekty věnované literární a ediční činnosti pardubických občanů. Grant na vybavení pro kulturní činnost má pomoci uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže.

Sportovní park Pardubice

Víkend v parku čítá tisíce návštěvníků

15.8.2017

Rozjezd Sportovního parku Pardubice nezklamal. Naopak. O víkendu do parku Na Špici dorazily tisíce lidí, v sobotu se návštěvnost pohybovala kolem šesti tisíc, v neděli v parku proudilo přes deset tisíc návštěvníků. Důvod? Slunečné počasí, bohatá nabídka sportovních aktivit nebo i prodloužená otevírací doba.

logo Pardubic

Dubinou povede nová cyklostezka

15.8.2017

Město vypsalo zadávací řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod. Cílem je vybudovat zde cyklostezku, kterou budou moci využívat nejen cyklisté, určena bude zároveň chodcům. Práce budou zahájeny v ulici Blahoutova, nově vybudovaná cyklostezka pak bude končit u parkoviště mezi ulicemi Erno Košťála a Dubinská.

Strom_Žijeme v pestrém světě

Zámek bude plný sociálních služeb

14.8.2017

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

Logo ITI

Východočeské památky dostaly přidáno

11.8.2017

Region Pardubic a Hradce Králové získá do roku 2023 na podporu svých památek z prostředků Evropské unie v rámci integrované teritoriální investice (ITI) o 200 milionů korun více, než plánoval. Celkem by tak Hradecko-pardubická aglomerace měla na projekty, vedoucí k zefektivnění prezentace a posílení ochrany a rozvoje kulturního a přírodního dědictví, získat téměř miliardu korun.

ulice Palackého

Město plánuje proměnu Palackého ulice

10.8.2017

Pardubičtí radní se chystají navázat na rekonstruovanou třídu Míru a opravené přednádraží revitalizací zbývající části centra města. Na svém posledním jednání proto schválili postup, jak by měla vznikat koncepční studie zabývající se proměnou celé Palackého ulice.

1 2 3 4 57 113 168 224