Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

bruslení 3

Venkovní kluziště pro tuto zimu končí

24.2.2020

Provoz kluziště v zimním sportovním parku na pardubickém závodišti pro tuto zimní sezonu skončil. Předčasně jej ukončilo teplé počasí.

Nejúspěšnější sportovci Pardubicka 2019

Čtvrteční podvečer s sebou přinesl nejúspěšnější sportovce regionu

21.2.2020

Desítky sportovců se včera večer vystřídaly na podiu Kulturního domu Hronovická, aby si zde převzaly ocenění za Nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2019. Mezi vyhlášenými osobnostmi nechyběly jak tváře známé již z předchozích let, tak řada nováčků, o další dva členy se rozrostla také Síň slávy pardubického sportu.

Slavín 2

Hrob J. Johna čeká obnova

17.2.2020

V letošním roce Pardubice opraví hrob spisovatele a novináře Jaromíra Johna a dalších příslušníků rodiny Markalousových na hřbitově v Pardubičkách. Hrob v roce 2017, spolu s dalšími, převzalo do péče město Pardubice a je prvním z nich, který čeká velká investice.

Parkovací automat

Město vybralo dodavatele parkovacích automatů

12.2.2020

Pardubice už znají vítěze výběrového řízení na dodávku nových automatů pro městská parkoviště. Rada města schválila vítěze výběrového řízení, jestli vše proběhne bez problémů je předpoklad, že během prvního pololetí je dodá a instaluje pražská společnost Energovod CZ, která bude také zajišťovat pro město záruční i pozáruční servis těchto zařízení a další služby spojené s provozem.

Dělnická 1

Do Dělnické nastupují stavbaři

10.2.2020

Do Dělnické ulice v Černé za Bory se v polovině února nastěhují stavbaři. Za osm měsíců by měla být komunikace, důležitá pro obslužnost jihovýchodní části průmyslové zóny, nákladem zhruba 28,5 milionu korun, zrekonstruována.

aplikace

Parkovné lze platit i mobilní aplikací

6.2.2020

Motoristé mohou v Pardubicích od tohoto měsíce platit parkovné prostřednictvím mobilních aplikací. Město tak chce, ještě před vybudováním moderního parkovacího systému, alespoň trochu usnadnit parkování lidem, kteří preferují bezhotovostní platby.

Podpora integrace cizinců

Pardubice usilují o dotaci, která by pomohla školám s integrací cizinců

5.2.2020

Pardubice by díky projektu Ministerstva vnitra, jehož cílem je podpořit proces integrace dětí cizinců ve školách cestou individuální práce pedagogů, mohly získat dotaci ve výši zhruba 1,8 milionu korun. Pokud město s žádostí uspěje, získá tak finance na pokrytí mezd spojených s doučováním a intenzivní výukou českého jazyka, ať už na jednotlivých školách nebo v rámci speciálního kurzu na ZŠ Závodu míru.

tenzometrická deska

Prevence dětí v pardubických školách může pokračovat

3.2.2020

Prevence je základ, a proto se město rozhodlo i v letošním roce podpořit projekty cílící na včasné odhalení vad zraku a chodidel u dětí v pardubických mateřinkách a základních školách. Město na dva projekty prospěšné společnosti PROZRAK a jeden projekt Hamzovy léčebny v Luži vyčlenilo z městského rozpočtu částku v celkové výši 869 tisíc korun.

Turistické informační centrum Pardubice

Infocentrum má novou ředitelku

3.2.2020

Turistické informační centrum Pardubice vede nová ředitelka. Na základě výběrového řízení se jí k 1. únoru 2020 stala Miloslava Christová. Ve funkci nahradila Marinu Vančatovou, která byla v čele TIC od ledna 2018 do 21. října 2019, kdy byla radou města odvolána pro nedostatečnou kompetenci v řízení příspěvkové organizace v oblasti cestovního ruchu a informací.

město - letecký

Děti jsou podle výsledků analýzy ve škole spokojeny

31.1.2020

Žáci druhého stupně základních škol by svou školu neměnili a přes devadesát procent rodičů by ji navíc doporučilo svým známým. Prokázaly to výsledky analýzy, která formou dotazníkového šetření probíhala na všech městem zřizovaných mateřský a základních školách, včetně dvou domů dětí a mládeže a dvou základních uměleckých škol.

1 2 3 4 65 128 192 255