Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

bruslení 3

Kluziště na závodišti bruslaře láká

17.1.2020

Zimní sportovní park na pardubickém závodišti má za sebou měsíc provozu. Zatímco milovníci běžek marně vyhlížejí sníh, bruslaři si kluziště s umělou ledovou plochou dosyta užívají. Za první měsíc provozu se na závodiště s bruslemi vydalo téměř jedenáct tisíc lidí, dětí i dospělých.

Podkova

Loňský rok přál opět jménům Eliška a Honzík

17.1.2020

Za loňský rok přivedli v pardubické porodnici na svět celkem 1556 miminek, přitom přes 600 z nich má trvalý pobyt v Pardubicích. Mezi dívčími jmény se nejčastěji vyskytovala Eliška, v případě chlapců Jan a obě jména tak obhájila prvenství z roku 2018.

odpady

Poplatek za odpad pokryje jeho likvidaci ze tří čtvrtin

8.1.2020

Pardubice, podobně jako řada jiných měst, letos zvýší poplatek občanů za likvidaci odpadů. Neměnil se víc než deset let, přestože stoupá objem likvidovaných odpadů i komfort služeb, které obyvatelé Pardubic v tomto směru mají.

1. miminko 2020

S Novým rokem přišlo v Pardubicích na svět jedno miminko

2.1.2020

Nový rok v pardubické nemocnici s sebou přinesl jediného novorozence. Čtyři minuty po půlnoci přišla na svět holčička Alžbětka, která se tak stala prvním a zároveň jediným pardubický miminkem narozeným 1. ledna 2020, prvním novorozencem v kraji a třetím miminkem narozeným na Nový rok v rámci celé ČR. Hodně štěstí a zdraví v životě jí a její mamince dnes osobně popřál také primátor města Martin Charvát.

vánoční strom 2019

K tradici Vánoc patří Štědrovečerní procházka

17.12.2019

Štědrovečerní procházka po nočním, slavnostně vyzdobeném městě, koledy, setkání s přáteli, hrneček svařáku či punče, to vše již neodmyslitelně patří k vánoční tradici řady pardubických rodin, k završení Štědrého dne. Letos se v Pardubicích uskuteční již po jednadvacáté.

Radnice

Město podpoří opravu svítkovského stadionu

17.12.2019

Plochodrážní stadion ve Svítkově čeká ještě před začátkem nové sezony oprava tribun. Město na jejich obnovu uvolní individuální dotaci ve výši 400 tisíc korun, které Auto Moto Klub Zlatá přilba v AČR, jenž areál provozuje, využije na opravu jednotlivých ocelových konstrukcí, tak aby vše bylo připraveno na první závod, který se v areálu pojede v dubnu 2020.

logo Pardubic

Pardubice mají téměř třímiliardový rozpočet

16.12.2019

Zastupitelé Pardubic schválili na svém posledním letošním zasedání rozpočet města na příští rok. V roce 2020 bude město hospodařit se zhruba dvěma miliardami 983 miliony korun. Využije jak daňové příjmy a vlastní nedaňové i kapitálové příjmy, tak očekávané investiční a neinvestiční transfery z veřejných rozpočtů. Počítá také se zapojením úvěrových zdrojů na své investiční akce.

parkoviste-za-cp.-974-9.png

Parkoviště u Chrudimky nabídnou celodenní zvýhodnění

13.12.2019

Od Nového roku se změní režim parkování na Tyršově nábřeží v úseku od Jahnovy ulice po lávku přes Chrudimku u Sokolovny a na parkovišti U Mlýnů. Dál zde bude fungovat parkování na časově omezenou dobu, zároveň si zde však bude možno za 60 korun zaplatit parkování na celý den.

Uctění obětí po střelbě v ostravské nemocnici

Pardubice uctily památku obětí útoku v ostravské nemocnici

11.12.2019

Statutární město Pardubice uctilo památku obětí střelby v ostravské fakultní nemocnici vyvěšením černého praporu na budovu radnice. „To, co se v Ostravě stalo, považuji za šílenost, úplně zbytečně vyhasly životy nevinných obětí, jen byly ve špatný čas na špatném místě. Město Pardubice vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým a vlastně celé Ostravě, protože tento hrůzný čin otřásl všemi jejími obyvateli,“ řekl primátor Martin Charvát.

Tisková konference k projektu městského kamerového systému

Kamerový systém pomůže s dopravou ve městě

11.12.2019

Městský kamerový systém (MKS) nově slouží nejen při kontrole veřejného pořádku, Pardubice jej budou moci využívat také při plánování opatření, která by měla napomoci dopravě ve městě. Díky pilotnímu projektu MKS, na kterém radnice spolupracuje s Policií ČR, bylo použito 14 kamer s funkcí automatického načítání registrační značky (RZ) vozidel, jejichž prostřednictvím město získá data o dopravním chování řidičů.

1 2 3 4 64 128 191 254