Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Larischova vila

Město opět podpoří opravu Zámečku

14.11.2018

Pardubice letos opět finančně podpoří rekonstrukci Larischovy vily. Radní na své schůzi schválili návrh na poskytnutí dotace ve výši 700.000 korun na pokračování prací, které mají zachránit vilu, neodmyslitelně spjatou s tragickými okamžiky naší historie.

Předání speciálních didaktických pomůcek

Žáci pro středisko rané péče vyrobili nové pomůcky

11.11.2018

Středisko rané péče v Pardubicích v rámci svého Dne otevřených dveří převzalo nové didaktické pomůcky. A nejsou to ledajaké pomůcky, vyráběli je sami žáci 8. A ze Základní školy Staňkova. Dětem ve středisku mají pomoci s rozvojem komunikačních dovedností či jejich individuálních potřeb.

Vánoční strom 2017

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu

9.11.2018

V Pardubicích je v plném proudu příprava na Vánoce. Pracovníci Služeb města Pardubic postupně instalují pouliční výzdobu a na cestu se chystá i ústřední vánoční strom, který bude dominantou vánočních trhů na Pernštýnském náměstí.

Matiční

Čištění Maťáku začne v listopadu

5.11.2018

V listopadu začne obnova Matičního jezera v Pardubicích. Město získalo dotaci na jeho odbahnění. O tom, že je třeba jezero zbavit stoletých sedimentů se hovoří již řadu let, až nyní ale město získalo na revitalizaci vodní plochy dotaci z OPŽP. Práce budou trvat dva roky.

logo Pardubic

U záchranky se bude jezdit bezpečněji

25.10.2018

Křížení ulic Kyjevská a Průmyslová čeká rozsáhlá přestavba. Namísto křižovatky, na níž se ulice sbíhají v úhlu 90 stupňů a ještě je zde výjezd vozidel zdravotnické záchranné služby, vznikne křižovatka okružní. Práce začnou 3. listopadu, hotovo by mělo být do konce dubna 2019. Provoz v tomto úseku ale zůstane, byť v omezeném režimu, zachován.

Radnice ilustrační foto

Město ocení pilné a nadané studenty

24.10.2018

Město Pardubice opět ocení žáky základních škol a středoškoláky, kteří v uplynulém školním roce dosáhli vynikajících studijních úspěchů, zejména skvělou reprezentací v krajských, národních i mezinárodních vědomostních soutěžích a olympiádách. Studenty středních škol Pardubice ocení již po devatenácté, žáky základních škol a víceletých gymnázií po desáté.

Zažijte to znovu

Pardubice uzavřou vzdělávací a zábavnou sérii akcí Zažijte to znovu!

23.10.2018

Den vzniku samostatného československého státu si 28. října opět připomenou i Pardubice - a stoleté výročí této nejvýznamnější události v historii našeho státu si letos město připomíná opravdu velkolepě! Dva týdny po povedených Podzimních městských slavnostech, které se nesly v prvorepublikovém stylu, se ve městě uskuteční vzdělávací a zábavná akce s názvem Zažijte to znovu!, která se koná ve spolupráci Pardubického kraje a města. Konat se bude na náměstí Československých legií 28. října od 14 do 21 hodin a připomene významné stoleté výročí od založení samostatné Československé republiky.

logo Pardubic

Pardubické školky a školy úspěšně získávají peníze na společné vzdělávání

23.10.2018

Pardubické školky a školy umí získat z evropských fondů i peníze na podporu společného vzdělávání všech dětí. V předcházejícím období od roku 2016 se školám v Pardubicích podařilo z tzv. šablon I získat přes 30 milionů korun. Peníze se nejvíce čerpaly na mzdy asistentů pedagoga, školních asistentů a chův pro školky, kde je více dětí mladších tří let. Školy úspěšně podávají žádosti také do druhé vlny šablon, které letos znovu vyhlásilo MŠMT v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Nově si mohou požádat také základní umělecké školy a domy dětí a mládeže.

hřiště Závodu míru 4

Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

19.10.2018

Město Pardubice investovalo během posledních deseti let do zateplení školních budov zhruba půl miliardy korun. „Teplého kabátu“ se díky tomu dočkalo již 24 škol a školek. Zatím posledním, pětadvacátým, zatepleným objektem je Dům dětí a mládeže Alfa v Polabinách.

závodiště

Závodiště již v prosinci nabídne zimní radovánky

17.10.2018

Již letos v prosinci by se pardubické závodiště mělo stát cílem milovníků bruslení. Rada města v pondělí schválila uzavření příkazní smlouvy s Dostihovým spolkem, který bude na závodišti od prosince do února provozovat Zimní sportovní ledový park. Vybrán je dodavatel mobilního kluziště se skutečnou ledovou plochou, která by měla být připravena, včetně osvětlení, počátkem prosince.

1 2 3 4 60 119 178 237