Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

Školám by s integrací cizinců mohla i letos pomoci dotace

15.1.2021

Pardubice se v letošním roce opět plánují zapojit do projektu Ministerstva vnitra cíleného na podporu integrace cizinců. Prostřednictvím státní dotace, o kterou město v rámci projektu žádá, by tak mohly získat přibližně 1,7 milionu korun, které budou využity na začlenění dětí cizinců do mateřských a základních škol, personální náklady spojené s doučováním, realizací kurzu českého jazyka a nákupu pomůcek pro jeho výuku.

Radnice

Město se snaží předejít omezení provozu školek

13.1.2021

Zhoršující se epidemická situace již výrazněji zasahuje také do provozu pardubických mateřských škol. Aby město předešlo omezení jejich fungování, doporučilo ředitelkám městem zřizovaných mateřských škol a dvou zdravotnických organizací nastavit nová preventivní opatření.

pardubice-logo-1c.jpg

Kvůli covidu se zastupitelé sejdou dřív

13.1.2021

Pardubičtí zastupitelé, kteří se 21. ledna sejdou na první schůzi v roce 2021, začnou jednat již ve 12:00. Důvodem je špatná epidemiologická situace a s ní související zákaz volného pohybu osob v nočních hodinách.

Instruktážní video

S podáváním elektronických žádostí o dotace pomůže instruktážní video

11.1.2021

Listinnou formu podávání žádostí o dotace z rozpočtu města Pardubic od nového roku nahradila forma elektronická. Radnice proto připravila pro zájemce o dotační příspěvek detailní návod, jak při vyplňování elektronických žádostí postupovat. Zhruba 15 minut trvající instruktážní video, které je k dispozici na webu města, krok za krokem popisuje, jak vyplňování elektronických žádostí funguje, od samotné registrace až po odeslání formuláře.

město - letecký

ZŠ npor. Eliáše se již opět stará o děti pracovníků IZS

4.1.2021

Vánoční prázdniny sice skončily, většina dětí však na začátku roku zůstává dle nařízení Vlády ČR i nadále doma. Vzhledem k aktuální epidemické situaci se zatím ke klasické docházce vrátí děti z mateřských a speciálních škol a také děti prvních a druhých ročníků škol základních, zbylé žáky čeká distanční výuka. A stejně jako v předchozích měsících, i nyní Pardubice zajistily prostory pro prezenční výuku dětí zejména těch rodičů, kteří pracují v první linii.

Cihelna obr

Město odkládá představení studie Nová Cihelna

31.12.2020

Odbor hlavního architekta pardubického magistrátu ruší setkání nad územní studií Nová Cihelna, plánované na 6. ledna 2021. Důvodem je špatná epidemiologická situace.

odpady

Pardubice odpady nezdraží

29.12.2020

Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu zůstane v Pardubicích v roce 2021 stejný, jako v roce letošním, tedy 650 korun. Stejně tak město ponechává posunutý termín splatnosti tohoto poplatku až na konec června.

Ocenění pedagogů a ředitelů 2019

Minulý týden se na pardubické radnici nesl v duchu oceňování

21.12.2020

Jak se již stalo tradicí, Pardubice každým rokem oceňují nejen své nejlepší sociální pracovníky a pedagogy, za skvělé výsledky za rok 2019 bývají odměňováni také žáci základních a středních škol. Ačkoli kvůli covidu v březnu nedošlo na slavnostní předání ve Východočeském divadle, o poděkování a finanční dar ani letos nikdo z oceněných nepřišel.

pardubice-logo-1c.jpg

Rozpočet Pardubic zchudl o více než 220 milionů

18.12.2020

Pardubice očekávají v příštím roce kvůli pandemii nemoci covid-19 propad příjmů ve výši zhruba 300 milionů korun. Největší podíl na tom mají daňové příjmy. Rozpočet města na rok 2021 předpokládá, že příjmy města budou o 9,5 procenta nižší, něž v roce 2020. Pardubice, které v příštím roce čeká několik velkých investičních akcí, do rozpočtu zapojí nevyčerpané finanční prostředky z minulých let, využijí i úvěrové zdroje. Přesto budou mít k dispozici o 221 milionů korun méně než v roce letošním.

most Rosice

Přes rosický most bezpečněji

18.12.2020

Bezpečněji se od tohoto týdne dostanou přes Labe lidé ze Svítkova či Rosic nad Labem. Po necelých osmi měsících překlenuje řeku lávka pro pěší a cyklisty. Přiléhá k rosickému mostu, který je silně frekventovaný, ale úzký tak, že na něj automobily vpouští kyvadlově semafor. Do nedávna mezi nimi navíc kličkovali i pěší a cyklisté, kteří během světelného signálu nestihli most opustit. Uleví se tedy i motoristům.

1 2 3 4 69 138 206 274