Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Lesopark Dukla po revitalizaci

Dne 29. listopadu 2015 proběhne slavnostní otevření lesoparku Dukla tradičním Mikulášským během.

Lesopark Dukla po revitalizaci

Revitalizovaný dukelský lesopark otevře v neděli Mikulášský běh

Město v pondělí převzalo od stavební firmy revitalizovaný Lesopark Dukla. Práce na jeho obnově začaly v polovině července a skončily o více než dva týdny dříve, než bylo ve smlouvě. Veřejnosti se lesopark otevře slavnostně již tuto neděli 29. listopadu tradičním Mikulášským během.

„Mám obrovskou radost, že tento projekt, který je zároveň prvním zcela v režii naší povolební koalice, se podařilo zrealizovat bez nejmenších problémů. 13,5 milionu korun z Integrovaného operačního programu bychom tak měli obdržet v plné výši,“ sdělil po převzetí revitalizovaného parku do správy města náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek. Upřesnil, že celkové náklady se vyšplhaly bezmála na 16 milionů korun, přičemž vícepráce tvořily pouhých 15 tisíc korun a týkaly se přemístění rozvaděče, který si dodatečně vyžádali energetici.

„Domnívám se, že se nám podařilo upravit lesopark tak, aby v něm byl prostor pro relaxaci, sport, procházky i odpočinek. Pro návštěvníky jsou tu vedle unikátních osvětlených běžeckých tras s označením kilometrovníků také moderní venkovní posilovny, hřiště na míčové sporty, lavičky i venkovní sezení,“ představila vybudované novinky náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková. Doplnila, že město nechalo vyrobit ukazatele i doplňky k některým dřevěným prvkům z cortenového – speciálně zkorodovaného – plechu, který se již osvědčil v lese 
na sídlišti Dubina a je instalovaný také v Tyršových sadech.

„Jsem velmi rád, že Lesopark Dukla získal novou a lepší tvář, a především mne těší, že neubylo zeleně. Ačkoliv jsme museli nechat v rámci revitalizace některé nevyhovující dřeviny odstranit, vysázelo se na 1800 keřů a stromků nových,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek, který doufá, že se lidé budou chovat k lesoparku ohleduplně, v souladu s přírodou.

Mikulášský běh o první adventní neděli otestuje nové cesty

Vyzkoušet si oficiálně nově upravené asfaltové i mlatové cesty budou lidé moci od nedělní 10. hodiny dopolední, kdy odstartuje tradiční Mikulášský běh. Město jej organizuje spolu se svým pátým obvodem a Hvězdou SKP Pardubice. „Už se opravdu těším, až bude v našem lesoparku znovu takzvaně živo. Doufám, že nejen pro obyvatele Dukly se stane tento prostor oblíbenou lokalitou, do níž se budou lidé rádi a pravidelně vracet. Věřím, že právě chystaná sportovní akce je pro všechny tou správnou pozvánkou,“ řekl starosta pátého pardubického obvodu Jiří Rejda. „Připraveno je několik různých tras a kategorií. Nejmenší děti si proběhnou 480metrový úsek jako první, mladší školáky poté čeká 700 metrů, starší žáci a žákyně si změří síly na trati 1 540 metrů, junioři poběží 2 310 metrů a pro kategorii dospělých bude vytyčený úsek o délce 5 430 metrů,“ upřesnil Jiří Rejda s tím, že dospělí by měli odstartovat do závodu v pravé poledne. Bližší informace k Mikulášskému běhu jsou k dispozici na: http://www.hvezda-pardubice.cz/mikulassky-beh

První adventní neděle nebude v Pardubicích pouze ve znamení znovuotevření dukelského lesoparku, ale město čeká i tradiční podvečerní rozsvěcení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí i u Kulturního domu Dukla v Městském obvodě Pardubice V.

Pavla Kosíková
tiskový úsek

fotogalerie na našem FB.