Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Merano, Itálie

Lázeňské město obklopené alpskými vrcholy leží v překrásné oblasti jižního Tyrolska. Lázeňství     se zde začalo rozvíjet od poloviny devatenáctého století hlavně díky příznivému klimatu a výhodné pozici blízko Bolzana.

Prvním mezinárodním hostem zde byla princezna Mathilde von Schwarzenberg, nejslavnějším a nejžádanějším lázeňským městem tehdejší Evropy se však Merano stalo až díky opakovanému pobytu císařovny Sissi s dcerami v zimě 1870 a 1872.

Dnes žije Merano bohatým kulturním životem a čilým turistickým ruchem. V létě jsou zde krásné procházky rozkvetlou promenádou a ulicemi plnými kavárniček, v zimě samozřejmě dominují zimní sporty, zvláště lyžování.

Stejně jako v Pardubicích se i v Meranu jezdí slavné dostihy, kde jsou v posledních letech úspěšní i čeští koně a jezdci. Na zdejším závodišti je každoročně pořádán Pardubický den s bohatou prezentací a ochutnávkou, v jehož rámci se běží dostih o Velkou cenu Pardubic. Smlouva o partnerství byla podepsána nadvakrát – italská verze roku 2000, česká o rok později.  

www.comune.merano.bz.it 
www.meraninfo.it