Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Doetinchem, Nizozemsko

    

Počet Obyvatel: 56 350
Rozloha: 79,66 km2
Starosta: Niels Joosten
Poloha: provincie (Gelderland)

Informace o městě:
Skoro šedesátitisícové město na západě Holandska vedle hranic s Německem je příjemným místem k nákupům i rekreaci a jako centrum regionu nabízí všem obyvatelům vynikající služby. Své sídlo zde má divadlo, nemocnice, galerie, knihovny, školy a rozvinutý průmysl. Můžeme zde nalézt i typické větrné mlýny. Po revoluci v roce 1989 hledalo mnoho holandských měst možnosti spolupráce s městy střední a východní Evropy a doetinchemští si za partnera vybrali právě naše město, Pardubice.

Přátelství s Pardubicemi:
Partnerská smlouva o spolupráci a rozvíjení přátelských vztahů mezi městy byla podepsána v září 1992, vzájemné vztahy od té doby patří mezi nejživější.


Oblasti spolupráce mezi městy:

  • výměna zkušeností
  • stáže pracovníků radnic, setkávání policií, hasičů, vězeňské služby, nemocnic a dalších
  • podnikatelské mise
  • kulturní akce různých žánrů
  • účast běžců na Vinařském půlmaratonu

V Pardubicích postavila svou další továrnu holandská firma Nedcon, která má své hlavní sídlo v Doetinchemu. Roku 1998 proběhly úspěšné Holandské dny v Pardubicích a České dny v Doetinchemu, o čtyři roky později proběhla v Pardubicích společná oslava desátého výročí podepsání partnerské smlouvy.

V posledních letech byly realizovány 2 projekty. Prvním byl Logo East I., díky němuž se vybudoval v bulharském městě Pernik front-desk. Druhá fáze projektu, Logo East II., byla zaměřena na elektronizaci služeb poskytovaných městskými úřady, tzv. e-government.


Webové stránky města:
http://www.doetinchem.nl/

 
Fotografie: