Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Živnostenský úřad dostal moderní interiér

30.12.2015 | Zbrusu novým interiérem se nyní může chlubit pardubický Obecní živnostenský úřad v Gorkého ulici. Modernizace za půl milionu korun přinesla klientům především lepší orientaci po budově. Stejně jako před časem objekt magistrátu ve Štrossově ulici, má teď i tento úřad nový informační a navigační systém.

Nový interiér Živnostenského úřadu

„V rámci modernizace stavebníci upravili dispozičně i vestibul, kde jsme získali jak více světla, které tu chybělo, tak mnohem přehlednější prostor. Velmi mne těší, že si lidé chválí například nově instalovaný výrazný červený pruh, který je při prvotní orientaci po vstupu do budovy přímo nasměruje k vyvolávacímu systému,“ řekl vedoucí Obecního živnostenského úřadu Rudolf Havlík s tím, že obměny se dočkalo osvětlení na chodbách a také všechny vnitřní dveře včetně cedulí. Veškerá grafika navíc odpovídá schválenému vizuálu města. „Naši městští architekti zde pro lepší navigaci změnili i systém číslování jednotlivých dveří. Podle první číslice teď lidé snadno poznají, do jakého patra musejí jít. Spíše kosmetickou úpravou pak bylo přejmenování přepážek na kanceláře, neboť tradiční přepážky náš úřad nemá,“ doplnil jeho vedoucí Rudolf Havlík. 

Obecní živnostenský úřad, který navštíví měsíčně průměrně 1500 lidí, dostane v příštím roce v rámci modernizace ještě nové vstupní dveře. 

„Naším plánem je postupně zavést v budovách magistrátu stejný navigační systém. Díky totožnému značení tak budou mít lidé snadnější orientaci v těchto objektech. Samozřejmostí je provádění všech inovací s ohledem na bezbariérovost,“ vysvětlil důvod postupných změn tajemník magistrátu města Pardubic Michal Zitko. Dodal, že v současné době prochází úpravami také prostory magistrátu v ulici U Divadla. „Postupně budou následovat i další objekty, tedy Evropský spolkový dům, pracoviště magistrátu na náměstí Republiky a nakonec i historická radnice na Pernštýnském náměstí,“ upřesnil tajemník Michal Zitko.

  

Pavla Kosíková
tiskový úsek