Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Závodiště se připravuje na lyžaře

12.12.2012 | Na dráhu pardubického závodiště ve středu, po dvouleté přestávce, opět vyjela rolba. Pracovníci Služeb města Pardubic tu, přes nedostatečnou sněhovou pokrývku, vytvořili stopu pro lyžaře. Běžkaři by se na ní mohli vydat ve čtvrtek.

dsc-9232.jpg

 „Sněhu je ještě poměrně málo, nicméně pokusíme se stopu udržet co nejdéle. Chápeme, že po dvou letech, kdy se na závodišti nelyžovalo, jsou běžkaři netrpěliví,“ řekla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.  Sníh však podle předpovědi počasí v polabské nížina dlouho nevydrží. Zájemci o lyžování v místech, které je od  jara do podzimu vyhrazeno spíše koním, by se proto dříve, než vyrazí, měli na závodišti informovat o tom, zda je areál pro lyžaře připraven.

Obyvatelé Pardubic si v předešlých letech lyžování na závodišti velmi oblíbili. „Zakoupili jsme proto rolbu na úpravu běžeckých stop a rozhodli jsme, že při dobrých sněhových podmínkách bude upravována lyžařská stopa nejen na závodišti, ale také podél Labe. Doufám, že letošní zima bude k milovníkům sportu přívětivější, než v roce minulém,  kdy nebylo co upravovat,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek