Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Závodiště je přívětivé i k rodičům malých dětí

19.10.2011 | Pardubické závodiště pamatuje při svém rozvoji nejen na koně a jezdce, ale i na diváky. Po modernizaci tribun letos zřídilo v sousedství tribuny A nové zázemí pro rodiče s malými dětmi. Již při letošní Velké pardubické zde návštěvníci mohli své dítě přebalit, umýt či nakrmit.

p1090158.jpg

 

„Na dostihy chodí celé rodiny, tedy i rodiče s malými dětmi. Koutek, kde by mohly maminky svá miminka v klidu zaopatřit citelně chyběl a pracovníci Dostihového spolku tento problém řešili tím, že rodiče vpouštěli do prostoru kanceláří spolku. Letos jsme nákladem 200 tisíc korun zřídili místnost, kde rodiče najdou vše co potřebují,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

 

Samostatná místnost je vybavena přebalovacím pultem, umyvadlem a dřezem s teplou vodou, mikrovlnnou troubou a ohřívačem dětské stravy. Zatěžkávací zkouškou prošla letos při Velké pardubické a rodiče malých dětí ji přijali s povděkem. „Byla maximálně využívaná. Maminky si v ní téměř podávaly dveře,“ řekl mluvčí Dostihového spolku Dušan Korel.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek