Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zastupitelé schválili pravidla pro privatizaci městských bytů

24.11.2008 | Zastupitelé města Pardubice 18. listopadu schválili pravidla pro prodej městských bytů a seznam domů určených k prodeji. Rozhodli, že prodají 1068 městských bytů. Město za ně v rozmezí zhruba pěti let získá 600 až 750 milionů. Peníze investuje zpět do bydlení. „Chybí místa v domovech pro seniory, nemáme takzvané startovací byty…,“ naznačila možné využití náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Před časem zastupitelé schválili záměr prodat zhruba 1000 městských bytů. Privatizovat se budou byty v domech s největším zájmem nájemníků o koupi. „Oslovili jsme 2643 uživatelů městských bytů a vrátilo se nám 2065 kladných odpovědí. Vybrali jsme více než tisíc bytů v 17 domech,“ řekl náměstek primátora Michal Koláček.

 

Při výběru domů určených k prodeji rozhodoval zájem nájemníků o koupi. V pěti domech se 284 byty se o koupi ucházejí všichni nájemníci, v ostatních se zájem pohybuje mezi mezi  99 a 85,3 procenta. 

 

Město v následujících měsících obešle nájemníky domů určených k prodeji ještě jednou a požádá je o závazné vyjádření. Pak město začne s prodejem. Prodejní cena  se bude pohybovat  od 9500 do 12.500 korunami za metr čtverečný. Byt, jehož nájemník radnici závazně potvrdí zájem o koupi bytu, ale v průběhu privatizace od ní bez vážných důvodů ustoupí, může město prodat ve veřejné dražbě. 

 

Pravidla privatizace i seznam domů určených k prodeji budou otištěny v městském Zpravodaji a vyvěšeny na webu města.

 

Nataša Hradní

oddělení vnějších vztahů