Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zastupitelé neschválili nákup Automatických mlýnů

23.9.2014 | Zastupitelé zamítli odkup Automatických mlýnů městem. Společnost GoodMils je městu nabízela za 25 milionů korun, zastupitelstvem však neprošel ani návrh na jednání o snížení prodejní ceny na 10 milionů korun. Zda město bude o odkupu mlýnů opět uvažovat, bude záviset na příští politické reprezentaci.

Automatické mlýny

Na miskách vah leželo nejen 25 milionů korun, za které je současný majitel ochotný areál prodat, ale také to, jaké by mohlo být budoucí využití objektů, kde by bylo možné na rekonstrukci čerpat finanční prostředky, ale také jaké budou provozní náklady areálu od jeho převzetí. Koupě mlýnů za 25 milionů korun podpořilo pouze sedm zastupitelů, pozměňující návrh  devět.

Město zpracovalo studii, která navrhuje uspořádání jednotlivých funkcí v historickém objektu a navazujícím areálu. Areál by se mě stát určitým centrem, které by plnilo především funkce vzdělávací, kulturní, společenské, komunitní i komerční. V hlavní budově by mohly vzniknout prostory pro umělecké obory základních uměleckých škol, moderní multifunkční konferenční sál s kapacitou 250 míst, výstavní prostory, rezidenční ateliéry, start-up prostory pro začínající podnikatele z kreativního průmyslu, nebo také kavárna a prostory pro setkávání veřejnosti se záměry města.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek