Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zasklenou předzahrádku musí provozovatel Kra Kra odstranit

23.12.2014 | Koncem listopadu vypršel termín, do kterého měl podle rozhodnutí stavebního úřadu provozovatel restaurace Kra Kra vyklidit a odstranit předzahrádku na náměstí Republiky. Vzhledem k tomu, že tak neučinil, se nejspíš nevyhne exekuci.

pardubice-logo-1c.jpg

„O odstranění předzahrádky usilují pardubické úřady již od roku 2010. Provozovatel se proti rozhodnutí o odstranění stavby odvolával, nerespektoval ani rozhodnutí, kterým byl vydán zákaz užívání stavby. „Přes všechny zákazy se svou podnikatelskou činností nepřestal, “ uvedla náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková.

Provozovatel však se svými odvoláními neuspěl ani u krajského a ani u Nejvyššího správního soudu. Ten potvrdil, že předzahrádka je stavbou a konstatoval, že průběh celého řízení byl ze strany stavebního úřadu v pořádku. „Potvrdil tak i to, že veškerá dosavadní rozhodnutí jsou platná a vykonatelná,“ řekl vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal.

V současné době stavební úřad vyměřil provozovateli pokutu za nepovolené užívání zasklené předzahrádky. O svých dalších krocích nechce stavební úřad spekulovat. „Jsem vázán správním řádem a nemohu předjímat naše další rozhodování,“ dodal Vopršal.

Rada města si na svém posledním zasedání vyslechla názor provozovatele. Ten by chtěl zahrádku provozovat do 4. ledna příštího roku a pak ji připravovat k demolici.  „My jako politická reprezentace nemůže vstupovat do rozhodování stavebního úřadu, který se řídí příslušnými zákony. Jsem však velice ráda, že provozovatel restaurace bere rozhodnutí NSS vážně a činí kroky k odstranění stavby,“ dodala náměstkyně Dvořáčková.

Případ předzahrádky u Kra Kra je jedním ze tří známých případů černých staveb v Pardubicích. Případy se však od sebe velmi liší. Stavba logistického centra společnosti D+D, začala v roce 2008 sice bez stavebního povolení, stavební povolení však přece jen v souladu se stavebním zákonem získala dodatečně. Nestavěla totiž na pozemcích, které jsou územním plánem určeny ke zcela jinému účelu, jako je to v případě Kra Kra, ale také vily Miloše Holečka. Zatímco případ předzahrádky skončí zřejmě demolicí objektu, Miloš Holeček dokázal přesvědčit nadpoloviční většinu zastupitelů o změně územního plánu a vilu tak před bouráním zachránit.

 

tiskový úsek