Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Zájem o Olympijský park Pardubice trvá, stále láká desetitisíce lidí

15.8.2016 | Olympijský park Pardubice 2016 překvapuje svou návštěvností, kterou si drží nejen o víkendech, ale i v pracovních dnech. První víkend pořadatelé zaznamenali na padesát tisíc návštěvníků. Rozjetý týden sice narušil středeční déšť, druhý den však počet návštěvníků opět stoupl a vyšplhal se na krásných dvaadvacet tisíc. Tuto sobotu do parku zavítalo 35 tisíc lidí a davy parkem proudily i po celý dnešní den.

zdobeni-perniku.jpg

„Jsme rádi, že je o Olympijský park Pardubice takový zájem. Podle našich informací jsou mezi návštěvníky nejen Pardubáci, jezdí sem lidé ze Vsetína, Hradce Králové, Ústí nad Labem, máme tu návštěvníky z Prahy, Chrudimi i dalších měst. Velké díky patří sportovním klubům, které nám tu pomáhají dobrovolně a zdarma, určitě je to pro ně náročné. Navíc pro nás dělají hodně věcí nad rámec dohody, stejně tak jako naši dobrovolníci, bez kterých bychom se o takové množství návštěvníků dokázali těžko postarat,“ podotýká Pavel Stara.

Mezi největší lákadla uplynulého týdne a víkendu patřily především sportovní exhibice, autogramiády a přímé přenosy, které se konají každý den ve fanzóně v parku Na Špici. Kromě toho zde můžete zhlédnout řadu rozhovorů, medailonků nebo se od 8:00 hodin můžete zapojit do akce Vstáváme s parkem. Velkému zájmu dětí se těší zejména méně známé a netradiční disciplíny, jako například kin-ball, paddleboarding či vodní sporty, v oblibě jsou však i stanoviště na basketbal, beach volejbal nebo florbal a bojové sporty, jako judo a box.

„Je vidět, že lidi park baví. Pardubice takovou akci, jako je Olympijský park Pardubice, potřebovaly. Děti si zde vyzkouší řadu sportů a na programu máme také autogramiády a různé turnaje navíc i festivaly. Například minulý týden si mohli návštěvníci pardubického zámku užít divadelní festival Pernštejn(l)ove, na třídě Míru se uskutečnil Latino fest, tento víkend pak patřil  Festivalu chutí, vůní a řemesel,“ popisuje program OPP 2016 Pavel Stara.

V sobotu se v parku uskutečnil turnaj 3 x 3 v basketbalu, do kterého se přihlásilo na sto soutěžících, návštěvníci si z parku navíc mohli během víkendu odnést také podpisy řady významných sportovních osobností. Dorazila například bikrosařka Aneta Hladíková, hokejisté Petr Sýkora, Adam Svoboda nebo Tomáš Divíšek. Zajímavý byl také společný projekt lokálních olympijských parků „Olympijské parky dětem“, díky kterému park v Pardubicích navštívily děti z dětských domovů a jejich sportovní ambasadoři - úspěšní hokejisté Dušan Salfický a David Moravec i atletka Kateřina Skypalová. Pro sportovce byla připravena speciální soutěžní disciplína – zdobení perníku a na děti čekal bohatý program. Víkend zakončila večerní projížďka městem na bruslích.

Do Olympijského parku Pardubice si chodí zasportovat také někteří politici. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová si zde vyzkoušela například basketbal a box a dorazil i europoslanec Tomáš Zdechovský.

Program Olympijského parku Pardubice je nabitý i v pracovních dnech, kdy je zaměřen zejména na děti z příměstských táborů. Rodiče mohou děti přihlásit i na pouhý jeden den, stačí je jen nahlásit čtyřiadvacet hodin předem. Více informací o táborech naleznete na webu www.olympijskeparky.cz/olympijsky-park-pardubice-2016/primestske-tabory. Těšit se můžete také na prezentace jachtingu a basketbalového klubu, exhibici akvabel či rozhovory s medailisty ME v jachtingu a na Happy Season stage bude pokračovat série koncertů.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek