Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Výcvik na letišti bude v prosinci výrazně nižší

1.12.2008 | Provoz na pardubickém vojenském letišti v prosinci se nebude výrazně lišit od předchozích období. Rozsah výcviku ale bude podstatně nižší. Pravidelnými letovými dny budou pondělí až čtvrtek.

ruslan.jpg Centru leteckého výcviku (CLV) zbývá k výcviku pilotů už jen několik desítek hodin. Letová činnost bude probíhat v pracovní dny, v pondělí od 10:00 do 21:00 hodin a v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 9:00 do 21:00 hodin. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek by se letouny mohly objevit na obloze i v pátek, ale jen ve zkrácené verzi letového dne. Výcvik pilotů u CLV bude pro tento rok ukončen 15. prosince a obnoven bude až ve druhém týdnu roku 2009.  Přerušení pravidelného výcviku tak přinese klid od hluku vojenských letounů v období vánočních svátků. „Dá se říci, že hluková zátěž obyvatel způsobovaná leteckým provozem na vojenské části pardubického letiště  bude tím pádem v měsíci prosinci pravděpodobně nejnižší za uplynulý kalendářní rok,“ dodala mluvčí pardubického letiště Iva Machová.
 

Kromě cvičných letů bude možno spatřit v první polovině prosince letouny typu AN 124-Ruslan ukrajinské společnosti,  které budou zabezpečovat  přepravu vojenského materiálu. „Tím však nelze  vyloučit možnost pohybu i jiných letounů, který není možno předem předvídat, jako např. zásahy při obraně vzdušného prostoru, pomoc letounům v nouzi apod.,“ dodala Machová.

  
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů