Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Výcvik budoucích pilotů v Pardubicích pro letošní rok skončil

3.11.2008 | Na pardubickém vojenském letišti pro letošní rok skončil výcvik budoucích pilotů, posluchačů Univerzity obrany Brno.Ve zbývajících dvou měsících roku 2008 budou z Pardubic startovat cvičná letadla pilotovaná instruktory Centra leteckého výcviku (CLV) a armádními letci a funkcionáři. Létat budou od pondělí do čtvrtka.

 
„Piloti z  různých útvarů AČR budou provádět letecký výcvik na  proudových letounech L-39, dopravních letounech L-410 a na  vrtulnících Mi-2. Na ostatních typech letadel absolvují takzvané udržovací lety funkcionáři armády a instruktoři CLV. Letová činnost bude probíhat pouze v pracovních dnech, v pondělí od 12:00 do 22:00 hodin, v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 9:00 do 22:00 hodin,“ informovala mluvčí pardubického letiště Iva Machová.
 
V listopadu budou pardubické letiště ještě využívat i vojenské dopravní letouny 24. základny dopravního letectva z Prahy – Kbel. Důvodem je oprava vzletové a přistávací dráhy na letišti v Praze – Kbelích. Základna dopravního letectva zabezpečuje leteckou přepravu ústavních činitelů ČR i zahraničních státních delegací a návštěv, sekundární lety Letecké záchranné služby včetně přepravy transplantátů, humanitární lety, pohotovost pro Vojenskou policii a další speciální úkoly podle rozhodnutí ministra obrany ČR.
 
Dopravní letouny, které 24. základna k plnění úkolů využívá,  přizpůsobily svou činnost podmínkám pardubického letiště a létají ve stejném časovém rozpětí, jako CLV. Vzhledem k tomu,  že jsou její letouny používány také k plnění úkolů zvláštní důležitosti, mohou v ojedinělých případech startovat  i mimo obvyklou letovou dobu, tedy v nočních hodinách a o víkendu.
 
 oddělení vnějších vztahů