Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Východočeské divadlo patřilo těm nej pedagogům za rok 2020

15.10.2021 | Desítky oceněných, rozdané pamětní listy či vyhlášení ceny náměstka. Takové bylo vyhlášení nejlepších pedagogických pracovníků za rok 2020, kteří se po roční pauze opět sešli v prostorách Východočeského divadla, kde na ně čekala nejen tato ocenění, ale také doprovodný program v podobě divadelního představení Sherlock Holmes v nesnázích.

Ocenění pedagogů za rok 2020

„Loni jsme se slavnostního setkání ve Východočeském divadle bohužel museli z epidemických důvodů vzdát, o to větší mám radost, že letos se nám ocenění pedagogů podařilo uspořádat v téměř takové podobě, na jakou jsme zvyklí. Všem pedagogům bych chtěl opravdu moc poděkovat za práci, kterou v loňském roce vykonali, najet na zcela jiný systém výuky pro ně bylo jistě velmi náročné, přesto se s nastalou situací dokázali skvěle vypořádat a přizpůsobit se jí,“ podotýká předseda komise pro výchovu a vzdělávání František Němec.

Pamětní list si z rukou zástupců města tentokrát převzalo celkem 16 nominovaných učitelů z mateřských škol a 16 nominovaných pedagogů ze základních škol, pamětní list doplněný o finanční odměnu si odnesli ti, kteří ovládli kategorii Cena pro nejlepšího ředitele, Cena náměstka a NEJ pedagogové 2020. „Musím se přiznat, že vybrat osobnost na cenu náměstka pro školství nebylo vůbec jednoduché, protože ocenění by si za poslední rok zasloužili úplně všichni. Letos jsem se rozhodl ocenit rovnou dvě osobnosti, protože dělají svou práci s láskou, což se projevuje v jejich výsledcích. Jednou z oceněných je dlouholetá pedagožka ZUŠ Pardubice Havlíčkova a spoluzakladatelka mezinárodního festivalu „Děti světa tančí pro mír“ Blanka Slouková, která se obrovskou měrou zasloužila o rozvoj folklóru nejenom v Pardubicích, ale hovořím o úspěších jejich žáků po celém světě,“ představuje první z držitelek cen náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký.

Druhá cena náměstka pro školství byla udělena za přínos ve školním stravování v pardubických základních a mateřských školách. „Zuzana Kielová, vedoucí školní jídelny na základní škole na Dubině, je člověkem, který si uvědomuje, jak je kvalitní stravování důležité pro spokojenost rodičů, dětí i pedagogů a v případě potřeby dokáže nabídnout pomocnou ruku se stravováním například ostatním školám a školkám z důvodu epidemie či uzavření kuchyně z důvodu rekonstrukce,“ doplnil náměstek Rychtecký.

 

 

Cena pro nejlepšího ředitele

  • Adamů, Miloš (DDM Alfa Pardubice-Polabiny)
  • Nováčková, Marcela (MŠ Pardubice-Polabiny, Brožíkova)

 

Cena náměstka Jakuba Rychteckého

  • Kielová, Zuzana (ZŠ Pardubice - Dubina, Erno Košťála)
  • Slouková, Blanka (ZUŠ Pardubice, Havlíčkova)

 

NEJ pedagogové 2020

  • Lukašíková, Marta (MŠ Sluníčko Pardubice, Gorkého)
  • Merta, Pavel (ZUŠ Pardubice-Polabiny, Lonkova)
  • Pomajzlová, Magda (ZŠ Pardubice, nábřeží Závodu míru)
  • Sýkora, Jan (ZŠ Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše)
  • Valentová, Helena (Ratolest - dětská péče a léčebná rehabilitace, K Blahobytu)
  • Veselíková, Lenka (MŠ Stonožka Pardubice-Polabiny, Odborářů)
  • Zerzán, Petr (ZŠ Pardubice, Josefa Ressla)

 

Nominovaní pedagogové z MŠ a ZZ

  • Cajsková, Zdena (MŠ Srdíčko Pardubice, Luďka Matury)
  • Flamíková, Eva (MŠ Mozaika Pardubice, nábřeží Závodu míru)
  • Janovská, Jana (MŠ Klubíčko Pardubice-Polabiny, Grusova)
  • Kaufmanová, Eva (MŠ Pardubice-Rosice nad Labem, Prokopa Holého)
  • Kohoutková, Monika (MŠ Pardubice, Benešovo náměstí)
  • Koppová, Ivana (MŠ Motýlek Pardubice, Josefa Ressla)
  • Kroulíková, Radomíra (MŠ Pardubice, Na Třísle)
  • Lombard, Andrea (MŠ Pastelka Pardubice-Polabiny, Rosická)
  • Růtová, Blanka (MŠ Kytička Pardubice, Gebauerova)
  • Síbrová, Ivana (MŠ Pardubice-Rosice nad Labem, Prokopa Holého)
  • Snížková, Pavla (MŠ Pardubice-Dubina, Erno Košťála)
  • Šolcová, Jiřina (MŠ Duha Pardubice-Popkovice a Staré Čívice)
  • Štarmanová, Lenka (MŠ Klubíčko Pardubice-Polabiny, Grusova)
  • Štorková, Iva (MŠ Pardubice-Jesničánky, Raisova)
  • Trojanová, Alice (Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum, Prodloužená)
  • Turková, Zuzana (MŠ Mozaika Pardubice, nábřeží Závodu míru)

 

 

Nominovaní pedagogové ze ZŠ

  • Antošková, Lenka (ZŠ Pardubice-Polabiny, Družstevní)
  • Benešová, Jana (ZŠ Waldorfská Pardubice, Gorkého)
  • Čiháková, Tereza (ZŠ Pardubice-Dubina, Erno Košťála)
  • Florianová, Gabriela (ZŠ Pardubice-Ohrazenice, Trnovská)
  • Horáková, Kateřina (ZŠ Pardubice-Svítkov, Školní)
  • Horáková, Lucie (ZŠ Pardubice-Polabiny, Družstevní)
  • Jarošová, Soňa (ZŠ Pardubice-Studánka, Pod Zahradami)
  • Kacetlová, Edita (ZŠ Pardubice, Staňkova)
  • Koláčková, Lucie (ZŠ a MŠ Pardubice, A. Krause)
  • Navrátilová, Hana (ZŠ Pardubice-Spořilov, Kotkova)
  • Ryšavá, Petra (ZŠ Pardubice, Štefánikova)
  • Sobolíková, Ivana (ZŠ Pardubice, Benešovo náměstí)
  • Tomášková, Petra (ZŠ, Pardubice, Bratranců Veverkových)
  • Vánská, Lucie (ZŠ Pardubice, Staňkova)
  • Vychodil, Daniel (ZŠ Waldorfská Pardubice, Gorkého)
  • Zerzánová, Magda (ZŠ a MŠ Pardubice, A. Krause)

 

 

Tiskový úsek