Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Ve městě vyrostou nová hřiště

14.3.2008 | V Pardubicích vzniknou dvě nová víceúčelová hřiště. Jejich součástí budou nafukovací haly, která umožní využívání části sportovišť i v zimních měsících. Hřiště vybudují z evropských dotací a s podporou města tělovýchovné organizace Sokol Pardubice a HC SKP Pardubice.

„Město má zájem v tomto roce podpořit vznik několika víceúčelových hřišť, a proto byly vytipovány  lokality jak v různých městských obvodech, tak v areálech základních škol. Dotace Evropské unie může dosáhnout  92,5 procent uznatelných nákladů, zbývající část finančních prostředků bude z rozpočtu města, “ řekla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.
 
Hřiště budou v zimních měsících zakryta nafukovací halou a budou sloužit hlavně k přípravě sportovců, kteří v současné době musí jezdit trénovat do okolních obcí. Jedna hala bude stát u atletického stadionu na Dukle, druhá v areálu Sokola na Olšinkách.
 
Na Dukle vznikne nákladem zhruba 7,5 milionů korun házenkářské hřiště s umělým povrchem, které bude využíváno i dalšími zájmovými organizacemi a veřejností. Na Olšinkách bude na místě původního, již nevyhovujícího asfaltového hřiště, postaveno nové. Například atleti se dočkají nového  atletického oválu, uvnitř kterého bude volejbalové a nohejbalové hřiště, které bude v zimě kryto nafukovací halou. „Odhadovaná cena včetně nafukovací haly, přípojek a osvětlení je zhruba 15 milionů,“ dodala Fraňková.

Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů