Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

V pátek bude uzavřeno infocentrum, včetně Czech Pointu

14.10.2008 | V pátek 17. října bude kvůli přerušení dodávky elektrického proudu uzavřeno informační centrum Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky. Mimo provoz proto bude i pracoviště Czech Point. Výpisy z katastru nemovitostí a z trestního, obchodního i živnostenského rejstříku mohou lidé získat na úřadech městských obvodů, s výjimkou Hostovic a na některých poštách.

 
„Lidem, kteří se chystali v pátek k terminálu na náměstí Republiky se omlouváme. Nejbližším místem, kde mohou výpisy získat, je Czech Point v sídle prvního městského obvodu v ulici U Divadla. Ten však bude  kvůli zajištění voleb v provozu pouze do 11:30,“ řekl vedoucí odboru správních agend Petr Kramář.
 
V Czech Point (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál) mohou lidé na jednom místě získat prakticky okamžitě ověřené výpisy, pro něž ještě v loňském roce museli na čtyři různé instituce. V Pardubicích jsou terminály kromě infocentra umístěny i na takzvaných malých radnicích v sedmi městských obvodech, na poštách na třídě Míru, u nádraží a na sídlištích Dubina, Drážka a Polabiny a na dalších místech. Postupně má Czech Point občanům umožnit získat z jednoho místa veškeré údaje, opisy a výpisy vedené v centrálních veřejných evidencích.
 
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů