Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

V Lánech u Dašic zemřel kandidát, komunální volby se tam odkládají

25.9.2014 | Kvůli nedostatku kandidátů do zastupitelstva se volby v Lánech u Dašic letos konat nebudou. Současný starosta, který byl také na kandidátce, zemřel. Protože v Lánech podalo kandidátku pouze sdružení nezávislých kandidátů, není v současné době dost uchazečů o místo v pětičlenném zastupitelstvu. Volby se proto musí odložit na začátek příštího roku.

Vlajka

Obec nedaleko Dašic, která, co se volební agendy týče, spadá pod pardubický magistrát, má pět zastupitelů. „Vzhledem k tomu, že v Lánech u Dašic byla podána pouze jedna kandidátní listina, na které bylo uvedeno pět kandidátů, po úmrtí jednoho z kandidátů, stávajícího starosty, není v Lánech dostatek kandidátů. Volby se v obci Lány u Dašic konat nebudou,“ uvedla volební koordinátorka Irena Málková z Magistrátu města Pardubic.

Přesný termín doplňujících voleb zatím není znám, pravděpodobně se bude jednat o první čtvrtletí příštího roku. „Do té doby bude obec spravovat pověřená osoba z ministerstva vnitra, která tam bude pravidelně dojíždět a řešit nejnutnější záležitosti,“ dodala Irena Málková. Senátní volby se v Lánech budou konat v řádném termínu.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek