Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Unikátní tabulky vás provedou stezkou Pardubicemi po stopách Silver A

22.1.2014 | Deset informačních tabulek z cortenového plechu zapuštěných do chodníku vás od ledna provede stezkou Pardubicemi po stopách Silver A.

Silver A

„Obdélníkové tabulky budou postupem času měnit svoji barvu, ze stříbrné, až na rezavě hnědou. Zájemci o poznání historie našeho města je najdou po celé trase stezky, z toho je šest tabulek s hlavními body a čtyři udávají směr, kudy se má turista vydat,“ vysvětluje Tomáš Cabrnoch z pardubického magistrátu.

Naučná stezka je v Pardubicích v provozu už druhým rokem a připomíná místa spojená s hrdinnými a ve většině případů i tragickými osudy občanů našeho města, kteří byli bezprostředně vtaženi do příprav atentátu na zatupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Právě v Pardubicích a jeho okolí operovali výsadkáři skupiny Silver A, kteří se na nejvýznamnější odbojové akci v době okupace podíleli. Mezi zastavení patří místo, kde se zastřelil prchající kapitán Bartoš, nebo kde dříve stál hotel Veselka.

Značení stezky Silver A bylo realizováno z fondu Program podpory cestovního ruchu. K orientaci pomohou Pardubákům i návštěvníkům města také mapky, malý tištěný průvodce a zároveň rozšířený audioguide s autentickými výpověďmi přímých účastníků heydrichiády z protokolů výslechů gestapa. Připravené jsou pro vás v Turistickém informačním centru Pardubice.

Umístění hlavních bodů:
Bod číslo 1: Před radnicí Magistrátu města Pardubic na Pernštýnském náměstí
Bod číslo 2: Před Turistickým informačním centrum u Zelené brány
Bod číslo 3: Před lahůdkami na třídě Míru
Bod číslo 4: Před domem čp. 607 v Pernerově ulici
Bod číslo 5: Před domem čp. 405 ve Smilově ulici
Bod číslo 6: U budovy Východočeského divadla v Pardubicích

Více informací získáte na webových stránkách:  heydrichiada.pardubice.eu.

 

Miroslav Janovský
tiskový úsek