Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Ulice Gorkého na pardubické Dukle je opravená

22.12.2015 | Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout. Náročná rekonstrukce ulice Gorkého je hotová a od tohoto týdne také zkolaudovaná. Slavnostního otevření opraveného úseku se v úterý zúčastnili také primátor Pardubic Martin Charvát a starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda.

Gorkého ulice v novém

„Jsem velmi rád, že stavba, kterou zkomplikovaly neočekávané problémy, mohla být dnes znovu uvedena do provozu. Děkuji tímto za trpělivost i shovívavost všem občanům i řidičům, kteří se kvůli rozsáhlé rekonstrukci Gorkého ulice potýkali s řadou uzavírek a dalších dopravních omezení,“ řekl po slavnostním otevření nově opravené silnice primátor Martin Charvát. 

Během čtyř měsíců se silnice dočkala nejen nového povrchu, ale vybudovány byly také parkovací pásy, chodníky a zastávky MHD. „Nechybí samozřejmě ani přechody pro chodce nebo bezbariérové prvky pro handicapované. Zbrusu nové je také veřejné osvětlení, instalovaly se moderní lavičky a prostor oživila i nová zeleň,“ přiblížil starosta Jiří Rejda.  

Celkové náklady na rekonstrukci Gorkého ulice čítají necelých 19 milionů korun, z toho by mělo město získat z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu dotaci ve výši 13,5 milionu korun. 

Revitalizovaný prostor ulice Gorkého od křižovatky s ulicí Čs. armády po ulici Jana Palacha, včetně prostranství před kulturním domem na Dukle, patří do Integrovaného plánu Dukla Višňovka, který je zaměřen na revitalizaci dvou nejstarších pardubických sídlišť.  Město jeho prostřednictvím od roku 2010 získalo z evropských fondů již více než 220 milionů korun. 

 

Pavla Kosíková
tiskový úsek