Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Učitelky z mateřinek se učily na dětských počítačích

5.2.2014 | Společnost IBM darovala městu Pardubice čtyřicet počítačových jednotek v hodnotě přesahující 1,2 miliony korun. Jsou určených dětem předškolního věku. Dnes zástupci firmy IBM ředitelky a učitelky obdarovaných školek provedli speciálními softwarovými programy, které uvedou děti do světa výpočetní techniky.

kidsmart

„Projekt společnosti IBM považuji za velmi přínosný. Jednak proto, že je stále řada rodin, které dětem počítač pořídit nemohou. Díky projektu si i tyto děti osvojí základy počítačové gramotnosti a budou lépe držet krok s vrstevníky. Na druhé straně spousta malých dětí dnes ovládá počítač již před nástupem do mateřské školy, znám případy, kdy na tabletu hraje dítě, které ještě ani neumí pořádně mluvit, ale to také nepovažuji za nejšťastnější způsob výchovy. I tady může projekt pomoci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 

 KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti
 i jejich rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, přírodních věd i humanitních oborů. Projekt funguje v 60 zemích světa a využívá jej více než 2,5 milionu dětí. V České republice mají děti i učitelé k dispozici více než 500 pracovišť. „Počítače jsme nikomu nevnucovali. Nabídli jsme je všem 32 městským mateřským školám, zájem projevilo 23 z nich,“ řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Ivana Liedermanová.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek