Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tyršovy sady bodují u odborníků i u uživatelů

21.9.2017 | Revitalizované Tyršovy sady si od svého znovuotevření v roce 2014 užívají přízeň obyvatel i návštěvníků Pardubic. Nyní se podzámecký park dočkal také ocenění odborné veřejnosti. Získal titul Stavba roku Pardubického kraje 2017 v kategorii staveb inženýrských a dopravních a veřejných prostranství a postoupil mezi 15 finalistů celostátní soutěže.

Tyršovy sady

„Jako primátora mě těší, že se park líbí jak jeho uživatelům, tak odborníkům, který titul Stavba roku udělují. Největší radost mám ale z toho, že park pod zámkem žije a je místem hojně vyhledávaným jak rodiči s dětmi, tak třeba seniory. To je zřejmě nejlepší ukazatel toho, že se obnova parku povedla,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Parkový komplex v bezprostřední blízkosti centra města slouží po většinu roku lidem nejen k procházkám, a relaxaci, ale i k poznávání a zábavě. Na zpevněné promenádě již zdomácněly různé výstavy a kulturní akce, živou učebnicí se stala i alej k zámku, v níž byly ponechány části starých stromů, ve kterých přežívá kolonie chráněných páchníků hnědých.

„Z parku a z toho, jak to v něm žije, mám radost. Po letech sporů s ochránci přírody, kteří se snažili revitalizaci parku blokovat, je pro mě zadostiučiněním vidět, že namísto pardubického Sherwoodu máme krásný park, ve kterém jsou lidé spokojeni a tráví tu čas, ať je jim pět a vyřádí se na hřišti, nebo 70 a jen si posedí si na lavičce. To že sbírá ocenění odborníků je příjemnou nástavbou,“ řekl bývalý náměstek primátora František Brendl, v jehož gesci byla příprava rekonstrukce parku

Do průběhu celostátního kola soutěže Stavba roku 2017 mohou zasáhnout všichni, kteří se v parku pod pardubickým zámkem cítí dobře. Do 5. října mohou projekt Revitalizace Tyršových sadů, podzámeckého parku v Pardubicích podpořit svým hlasem na www.stavbaroku.cz.

 

Tiskový úsek