Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Děti poslaly k recyklaci téměř 14 tun plastů

25.6.2014 | Děti z třiadvaceti základních a mateřských škol sebrali v tomto školním roce 13,58 tun PET lahví. Do sběru se zapojilo 4125 dětí. Množství plastových lahví odevzdaných k recyklaci v základních a mateřských školách rok od roku roste, loni žáci nasbírali 11,1 tun.

kontejnery-2.jpg

Sebrané množství, tedy 13,58 tun PET lahví, představuje 5824 pytlů naplněných sešlápnutými lahvemi. „Díky dětem neskončily na skládce, ale vrátily se jako cenná surovina. Nejdůležitější je, že ve většině dětí, které se do soutěže zapojují, přetrvá návyk separovat odpad do dospělosti,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

„Ekologická výchova se městu osvědčuje. Rok od roku stoupá množství separovaného odpadu, který pardubičtí občané odloží do speciálních kontejnerů. V loňském roce se Pardubice v krajské soutěži ve třídění odpadu staly skokanem roku, když se posunuly ze 417. místa na 24. pozici,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Město těsně před koncem školního roku již tradičně vyhlásilo výsedky soutěže škol ve sběru PET lahví. Co do objemu nasbíraly nejvíce lahví děti ze Základní školy praktické a mateřské školy speciální v ulici Artura Krause, kteří odevzdaly k recyklaci více než dvě a čtvrt tuny suroviny. Vítězem soutěže se však stala mateřská škola Čtyřlístek Nemošice, která v přepočtu na žáka nasbírala za školní rok více než 40 kilogramů plastových lahví. Všechny školy zapojené do soutěže město odměnilo věcnými cenami.

 

 Šimon Hradní
 tiskový úsek