Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Studie prověří možnosti rekonstrukce objektu Bobr

28.2.2018 | Pardubice pracují na proměně objektu Bobr nacházejícího se v městském lesoparku na Dukle. Radnice vybrala zpracovatele architektonické studie, společnost mixage s.r.o., jejímž úkolem nyní bude vypracovat návrh na revitalizaci tohoto dnes již značně zchátralého areálu. Ten by mohl nově fungovat jako centrum japonského sportu.

Bobr

„Rada města Pardubic rozhodla zadat zpracování studie společnosti mixage hned z několika důvodů. Jednak proto, že společnost toto místo velmi dobře zná, jednak proto, že v minulosti již na tento objekt zpracovávala ověřovací studii. Cílem studie, která vyjde na 162 tisíc korun, je ověřit architektonické možnosti rekonstrukce, jejím výstupem zároveň budou i náklady plánované revitalizace. Návrh pak bude městu sloužit jako podklad k posouzení, zda je projekt rekonstrukce po investiční stránce reálný,“ podotýká náměstkyně primátora Helena Dvořáčková, gesčně zodpovědná za územní plánování města.

V objektu se původně nacházela posilovna a restaurace, po celkové revitalizaci by se z areálu mohlo stát centrum japonského sportu. Město v červnu loňského roku podepsalo smlouvu o spolupráci na revitalizaci objektu s pardubickým spolkem Aikido. Klub se podpisem smlouvy navíc zavázal, že v dopoledních hodinách bude tělocvična k dispozici žákům ZŠ J. Ressla, kteří by sem docházeli na hodiny tělesné výchovy. Ve zbylém čase by objekt sloužil potřebám klubu a širší veřejnosti. Spolek zde získá prostor pro své administrativní úkony, tréninky a pořádání odborných seminářů, vzniknout by zde však měla i čajovna. Své zázemí v objektu Bobr tedy najdou nejen členové klubu Aikido, ale i všichni ti, kteří se do dukelského lesoparku vydají za rekreací.

 

Tiskový úsek