Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Studenti nabídli svůj pohled na budoucnost nevyužitých kasáren

28.6.2018 | Šestnáct seminárních prací, na téma možnost využití Masarykových kasáren, představili vedení města Pardubic studenti Vysokého učení technického Brno. Z prezentace, doplněné o modely toho, jak by toto území o rozloze více než 8 ha mohlo v budoucnu vypadat, vyplynulo, že většina studentů stavební fakulty by preferovala vybudování nového obytného celku.

Masar. kasárna

Ten by se měl skládat jak z bytových domů, tak zástavby drobnější, například řadových rodinných domů, vše doplněné zelení i veřejným prostranstvím - náměstím. Součásti prací je i analýza ploch pro bydlení, z které vychází, že v daném, celku by mohlo bydlet a žít až 3000 obyvatel Pardubic. Ta prezentace byla naprosto úžasná.  Některé nápady nám zcela jistě pomohou při dalším rozhodování o tom, jak s tímto územím naložit,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

 

Většina studentských prací počítá s demolicí stávajících budov a využitím 80 procent území pro bydlení. Studenti ve svých pracích neopomněli ani zelené plochy, kontaktní místa, v parteru by měly být umístěny objekty občanské vybavenosti, jeden z návrhů počítá i s kostelem. „Dopravu by studenti vedli po obvodě bloku s tím, že parkování by umístili zejména do podzemí a pro vstup mezi bloky domů by preferovali pěší a cyklistickou dopravu. Každá z prací má svůj osobitý charakter ale všem je společná preciznost vypracování,“ přiblížila práce studentů vedoucí útvaru hlavního architekta Zuzana Kavalírová. Veřejnost se bude moci s pracemi studentů seznámit v září, kdy budou vystaveny.

Tiskový úsek