Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Stavbaři definitivně opustili školu na Závodu míru

2.12.2013 | Stavbaři v minulém týdnu ukončili rekonstrukci základní školy na sídlišti Závodu míru a školu definitivně opustili. Práce na zateplování objektu, komplikované nálezem azbestu v plášti některých budov, ukončili o čtvrt roku dříve, než původně plánovali.

škola Závodu míru po rekonstrukci

„Firma zde odvedla skutečně dobrou práci. Původní termín dokončení zkrátila o tři měsíce a to i přesto, že se během prací ukázalo, že v pláštích budov je izolace obsahující azbest, který musela firma odborně odstranit,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

 

Práce na zateplování technického podlaží, střech a fasád obvodového zdiva a výměna stávajících oken a dveří budovy začaly s koncem školního roku a měly pokračovat i v průběhu školního roku nového. Výskyt azbestu v plášti budov zkomplikoval nejen rekonstrukční práce, ale také začátek školního roku. Děti se kvůli výskytu nebezpečné látky nemohli v září do školy vrátit. Učebny prvních tříd se stěhovaly do základní školy ve Štěfánikově ulici, zbývající třídy prvního stupně našly azyl v ZŠ Bratranců Veverkových, druhý stupeň na základní škole na Dubině.  Do své školy se děti vrátily až v listopadu.

 

Rekonstrukce školy, včetně sanace azbestové izolace, stála více než 32 milionů korun. Přes 15 milionů získalo město z fondů EU, necelých 900 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí. Zbytek, téměř 16,2 milionu korun, zaplatilo město.

Nataša Hradní

tiskový úsek