Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Sportovní areál na ZŠ Josefa Ressla dostane na jaře nový kabát

26.11.2019 | Další z pardubických školních sportovišť čeká změna k lepšímu. Tentokrát se stavaři vydají na sportovní areál při ZŠ Josefa Ressla, který po rekonstrukci získá nejen nové povrchy jednotlivých hřišť a mobiliář, vyměněno bude také oplocení kolem celého sportoviště. Práce na modernizaci areálu odstartují na jaře příštího roku s tím, že městský rozpočet vyjdou na zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH).

Stávající podoba sportoviště ZŠ Ressla

„Stávající povrch hřišť už opravdu není vyhovující, také je náročný na údržbu, terén je na řadě míst nerovný, a navíc zde vzniká velká prašnost, takže situace není ideální ani z hlediska zdraví a hygieny. Vzhledem ke stáří a stavu areál již prostě neodpovídá současným požadavkům a trendům, což se s rekonstrukcí změní. Vybudováno zde bude takové sportoviště, které bude moderní a které bude možné využívat za každého počasí,“ informuje náměstkyně primátora zodpovědná za majetek a investice Helena Dvořáčková. „Žáci a po výuce i veřejnost budou moci v rámci sportoviště využívat víceúčelové hřiště, hřiště pro volejbal, fotbal a beachvolejbal, přičemž součástí modernizace bude nejen pokládka nových povrchů v podobě umělého trávníku či písku, ale také pořízení nových branek, sítí či stolu pro stolní tenis. Rekonstrukce by přitom měla být hotova zhruba do tří měsíců od zahájení prací,“ shrnuje primátor Pardubic Martin Charvát.

Radnice má zmapovaný stav sportovišť u všech sedmnácti pardubických základních škol s cílem obnovit minimálně jedno školní hřiště ročně. Pro město je efektivnější a finančně únosnější namísto budování nových areálů rekonstruovat stávající sportoviště při základních školách a vytvořit zde takové zázemí, které bude odpovídat školním osnovám a vyhovovat jak žákům v rámci hodin tělesné výchovy, tak v odpoledních hodinách či o víkendech zájemcům z řad veřejnosti. „Kompletní revitalizaci a modernizaci v posledních dvou letech mají za sebou sportoviště ZŠ Závodu míru či ZŠ Studánka. V návrhu rozpočtu na rok 2020 počítáme s rekonstrukcí sportoviště na základní škole Družstevní v sídlišti Polabiny, projekčně je připraven také sportovní areál ZŠ npor. Eliáše, oba areály budou po rekonstrukci vyjma výuky tělocviku sloužit i široké veřejnosti,“ sděluje další plány Jakub Rychtecký.

 

 

Tiskový úsek