Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Služba e-UtilityReport ušetří čas stavebníkům v Pardubicích

22.2.2012 | Město Pardubice nabízí svým občanům novou bezplatnou službu, která výrazně zjednoduší agendu spojenou s procesem “vyjádření k existenci sítí“.

pardubice.jpg

Na webových stránkách města (www.pardubice.eu) najdou odkaz pro přístup k aplikaci e-UtilityReport, kde je žadatel jednoduše vedený k vyplnění formuláře pro vytvoření „Žádosti o vyjádření k existenci sítí“. 

Žadatel, na základě vyplněného formuláře, rozešle elektronickou žádost všem správcům inženýrských sítí, kteří jsou pro dané území aktivně zapojeni do služby. Pro ostatní správce inženýrských sítí, kteří prozatím neumožňují příjem žádostí touto formou, jsou pro tisk vygenerovány PDF soubory a žadatel je správcům doručí svépomocí. Takto vytvořená žádost je v souladu s platnou legislativou. „Je to rychlý způsob, jakým si stavebník ověří, které inženýrské sítě se nacházejí na pozemku, kde chce stavět. Stavebník tak nemusí složitě obcházet jednotlivé správce sítí a znamená to pro něj výrazné zjednodušení práce i úsporu času,“ vysvětluje vedoucí stavebního úřadu Jiří Vopršal.

 Ve spolupráci s provozovatelem služby byl pro působnost stavebního úřadu sestaven tzv. registr správců, což je aktuální seznam správců, jejichž inženýrské sítě se na daném území vyskytují. „Služba e-UtilityReport je pro žadatele elegantní, rychlý a bezplatný způsob, jak podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut a aby žádosti jednotlivým správcům nebyly odesílány nadbytečně,“ dodává Jiří Vopršal.

K podání žádosti postačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky. Více informací o službě a dalších připojených městech se dozvíte na http://verejnost.mawis.eu.

 

Miroslav Janovský
tiskový úsek