Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Situace v Semtíně je stabilizovaná

20.4.2011 | Krizový štáb a vyšetřovací komise, které působí v areálu společnosti Explosia, kde došlo k výbuchu nitrocelulózy, prohlásily lokalitu za bezpečnou. Byly tak vyvráceny domněnky, že by v místě mohlo dojít k další explozi.

Nehoda v semtínské společnosti Explosia se stala dnes ráno v 6.45 hodin. O neštěstí byla bezprostředně informována i primátorka města. Součástí prvotní informace bylo rovněž ujištění, že nedošlo k úniku nebezpečných látek mimo areál závodu, a nijak tedy není ohroženo zdraví občanů města. „Zvažovala jsem i možnost předat tuto zprávu občanům prostřednictvím městského rozhlasu, odborníci na krizové řízení však měli obavy ze zbytečného šíření paniky mezi lidmi. Situaci jsem dále sledovala a v případě jakéhokoliv ohrožení jsme byli s kolegy připraveni obyvatele města okamžitě informovat,“ popsala dnešní dění primátorka Štěpánka Fraňková.

Obyvatelé okolních obcí sice nebyli ohroženi únikem nebezpečných látek, tlaková vlna po výbuchu však rozbíjela okna především v Rybitví a v Lázních Bohdaneč. V samotném areálu Explosie pak bylo ošetřeno devět lehce zraněných lidí, čtyři další osoby, které byly v době výbuchu přímo v budově, se dosud pohřešují.

Situaci po celý den na místě monitorují pracovníci oddělení krizového řízení magistrátu a podávají zprávy vedení města. Vedle těch pozitivních o bezpečnosti místa výbuchu však přicházejí i zprávy méně radostné. Záchranáři už v tuto chvíli nepředpokládají, že by někdo ze čtyř pohřešovaných zaměstnanců mohl být nalezen živý.

 

 

Ondřej Tušl

tiskový mluvčí