Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Rozviňte svou kreativitu v městské galerii

19.3.2014 | Pardubice se 22. března již podruhé zapojí do Evropského dne kreativity. Letošní oslavy budou v režii uznávaného výtvarníka Mariána Karla, který v Galerii města Pardubic povede celodenní výtvarný workshop s výukou figurální kresby.

Gampa

Zájemci o tento workshop si pod vedením uznávaného umělce, profesora ČVUT, vyzkoušejí práci s profesionálními malířskými pomůckami, tvořit budou podle živého modelu. „Jsme plni očekávání, jaký bude o workshop pod vedením této ikony výtvarné scény zájem. Přihlásit se může kdokoliv, pouze je třeba nahlásit se předem,“ říká Ivana Panochová, manažerka Galerie města Pardubic. 

Den kreativity je součástí mezinárodního programu CreArt. Pardubice jsou jedním ze zakladatelských měst tohoto programu, jehož hlavním cílem je rozvoj kreativity v evropském kontextu a vznik sítě evropských měst, aktivně podporujících výměnu zkušeností mezi umělci, zaměstnanci kulturních institucí a veřejností, především v oblasti vizuálního umění. A to nejen v průběhu trvání projektu podporovaného Evropskou unií, ale i v letech dalších. 

„Je to jeden z projektů, které dokládají, že Pardubice patří mezi moderní evropská města. Důležité ale je, že takovéto projekty, založené na spolupráci různých zemí, pomáhají bořit bariéry, které vytvořila mezi evropskými zeměmi doba nesvobody. Potřebujeme, aby se lidé více seznamovali s obyvateli z jiných zemí, s jejich mentalitou, kulturou, protože poznání je cesta k většímu sebevědomí, ale také k větší toleranci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 

V CreArt je zapojeno 13 evropských měst: Arad/Rumunsko, Aveiro/Portugalsko, Delft/Holandsko, Harghita/Rumunsko, Kaunas/Litva, Janov/Itálie, Kristiansand/Norsko, Lecce/Itálie, Linec/Rakousko, Pardubice/Česko, Valladolid/Španělsko, Vilnius/Litva a Záhřeb/ Chorvatsko. 

Nataša Hradní
tiskový úsek