Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Roadshow Olympijského parku Pardubice v sobotu na dostizích i s capoeirou

17.5.2016 | Promo tým Olympijského parku Pardubice 2016 nebude v sobotu 21. května chybět na dostihovém závodišti, kde se pojede 1. kvalifikace na Velkou pardubickou. Bonusem pro návštěvníky bude vystoupení capoeiristů v čele s Brazilcem Mestre Paçocou.

Dostihy Pardubice

„Diváci se mohou v 15. hodin těšit na unikátní vystoupení 15členné skupiny přímo v prostoru cílové rovinky před tribunami. Jen málokdy se stane, že je mezi tanečníky capoeiry tolik známých jmen a opravdu výjimečně máte možnost vidět v akci v podstatě nejvyššího mistra Sandra Felixe dos Santose, respektive Mestre Paçocu. Těšte se také na světového šampiona z roku 2012 Tomáše Zummera, který je také prezidentem České asociace Vem Camará capoeira. Srdečně proto zveme všechny nejen k paddocku do stanu Olympijského parku Pardubice 2016, kde si mohou zasoutěžit, ale i na capoeiru,“ láká na sobotní dostihový den členka projektového týmu parku Lucie Břízová, která se coby vedoucí oddělení kultury na pardubické radnici podílí na zajišťování kulturního programu Olympijského parku Pardubice 2016. „Capoeira bude nedílnou součástí srpnového parku a návštěvníci tam vedle malých capoeiristů i českých borců v tomto tanečně-akrobaticko-bojovém umění budou mít možnost vidět v akci i při workshopech také capoeiristy z britského klubu Cordao de Ouro Nottingham,“ doplňuje Lucie Břízová.

Roadshow Olympijského parku Pardubice zavítá o víkendu také do Hořic, kde se koná tradiční motoristický závod 300 zatáček Gustava Havla.  Stan s hosteskami najdete v následujících týdnech také například na Aviatické pouti, Czech Challenge European tour, Pernštýnské noci nebo tradiční projížďce městem – Pardubicích na bruslích. 

 

Pavla Kosíková
tiskový úsek