Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Projekt evropské pomoci bulharské samosprávě pokračuje

10.9.2008 | V Pardubicích v těchto dnech jednají představitelé radnic nizozemského města Doetinchem, bulharského Perniku a hostitelského města o dalším, již druhém projektu evropské pomoci rozvoji bulharské veřejné správy. V minulých dvou letech všechna tři města společně pracovala na projektu zkvalitnění fungování radnice v Perniku. Druhý společný projekt má bulharské radnici pomoci při zavádění informačních technologií do komunikace úřadu s veřejností.

„Perník potřebuje vybavit počítači 25 míst ve svém správním obvodu. S technikou mu pomůže dotace Evropské unie, pracovníci naší a doetinchemské radnice předají bulharskému partnerovi zkušenosti s e-govermentem, webovými stránkami a podobně,“ řekla pracovnice oddělení vnějších vztahů Miloslava Matějková.
 
Právě o pořadí a  načasování jednotlivých kroků, které umožní radnici v Perniku komunikovat prostřednictvím počítačů, jednají v těchto dnech v Pardubicích odborníci na informační technologie všech tří zainteresovaných měst. V lednu 2009 se setkají v Perniku, kde bude projekt komunikace radnice s veřejností prostřednictvím internetu vrcholit.
 
Spolupráce tří evropský měst začala v roce 2006, kdy vznikl projekt Pernik Goes Forward. Jeho cílem bylo zkvalitnění veřejné správy v Perniku a posun k větší otevřenost tamní radnice vůči veřejnosti. Díky této spolupráci se Perník dnes může pochlubit například takzvaným service deskem – pracovištěm, na němž návštěvník najde pod jednou střechou všechny agendy, které si na úřadu potřebuje vyřídit.
 
Nataša Hradní
oddělení vnějších vztahů