Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Příprava na komunální volby začala

11.6.2018 | Za necelé čtyři měsíce nás čekají komunální volby. V Pardubicích budeme 5. a 6. října volit tzv. velké zastupitelstvo, tedy 39 nových členů Zastupitelstva města Pardubic a podle místa bydliště ještě zastupitelstvo příslušného městského obvodu. Již nyní mohou volební strany odevzdávat kandidátní listiny, nejzazší termín pro podání je 31. červenec.

logo Pardubic

„Z technických důvodů je podání kandidátních listin do 30. června možné až po telefonické domluvě (tel.č. 466 859 550 nebo 603 727 620), od 1. do konce července pak kdykoli během pracovní doby, 31. července nejdéle však do 16:00 hodin,“ řekla Irena Málková, pověřená přípravou voleb, kterou letos poněkud komplikuje rekonstrukce radnice na Pernštýnském náměstí. Zmocněnci kandidujících subjektů musí kandidátní listiny dopravit pověřené úřednici na právní oddělení magistrátu na Pernštýnské náměstí. Vchod do budovy je ale po dobu rekonstrukce budovy radnice možný pouze z Wernerova nábřeží, po schodišti domu č.p. 117. Vstup navíc není bezbariérový.

„Samozřejmě, pokud bude třeba, zajistíme po telefonické domluvě převzetí listin i od zmocněnců volebních stran či nezávislých kandidátů, kteří výstup do kanceláře nezvládnou,“ ujistila Irena Málková. Kandidátní listiny lze zaslat i poštou, nebo využít datové schránky, doručeny však musí být nejpozději 31. července 2018 v 16:00 hodin. „V tomto případě je ale nutné, aby zmocněnci či nezávislí kandidáti uvedli na sebe telefonický kontakt pro další komunikaci, proto se preferuje osobní předání,“ dodala Málková.

Magistrát města Pardubic, jako pověřený obecní úřad, zajišťuje volby i do tzv. malých obcí a městského obvodu Hostovice. Celkem jde o 36 obcí.

Seznam registrujících úřadů, vzory kandidátních listin a další podrobné informace na

https://www.pardubice.eu/ v sekci Důležité informace.

 

Tiskový úsek