Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Primátor: Navrhnu zastupitelům předřazení některých bodů

28.4.2020 | Na základě dohody se svými náměstky bude primátor Martin Charvát na začátku zítřejšího jednání zastupitelstva navrhovat změnu pořadí projednávaných bodů. Jako první by tak měla být projednávána problematika společnosti East Bohemian Airport a.s. a jako druhý bod problematika HC Dynamo Pardubice (stabilizační opatření, exkluzivitu pro vyjednávání o vstupu do společnosti).

Primátor rouška

 „U obou dvou bodů očekáváme bohatou diskuzi i zájem veřejnosti, bylo by zbytečné nechat veřejnost v době epidemie čekat třeba dlouhé hodiny na příslušný bod,“ komentuje návrh úpravy programu jednání zastupitelstva primátor Martin Charvát.

Pro veřejnost je nadstandardně připraveno 120 míst k sezení s požadovanými rozestupy 2 m, to je cca 4x víc, než je kapacita balkonu pro veřejnost, kdyby se jednání zastupitelstva konalo klasicky ve společenském sále pardubické radnice. „Chci všechny poprosit, aby si uvědomili, že 29. dubna bude stále platit nouzový stav a všechna dosud platná opatření včetně počtu osob, které se smějí shlukovat. Proto žádám všechny, které jednání zastupitelstva zajímá, aby dali přednost sledování on-line přenosu,“ apeluje Martin Charvát. „Moje výzva směřuje především k fanouškům HC Dynamo. I když vím, že chcete svůj klub podpořit, dejte přednost videopřenosu, pošlete jen svoje zástupce, kteří řeknou vaše stanovisko,“ dodává Martin Charvát.

Jednání Zastupitelstva města Pardubic začíná ve středu 29. dubna v 15 hodin a koná se ve velké hale enteria areny. Vstup bude umožněn pouze z východní strany, od parkoviště VIP vchodem. Bod, kde by zastupitelé měli rozhodnout, s kterým uchazečem o kapitálový vstup do HC by mělo město dál jednat, by měla být projednávaná jako druhá v pořadí.

 Tiskový úsek