Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Příjem žádostí o dotaci na modernizaci činžáků končí za tři týdny

13.6.2011 | Tři týdny zbývají majitelům domů na sídlištích Višňovka a Dukla na zpracování žádosti o dotaci na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Termín podání žádostí vyprší 4. července ve 12:00. Ve dnech 23. a 30. června mohou žadatelé své žádosti naposled konzultovat s odborníky.

„Závěrečné konzultace se budou konat v budově magistrátu od 14:00 do 18:00. Žadatelé si při ní mohou zkonzultovat samotnou žádost po obsahové stránce, řešit technické problémy s aplikací Benefit 7+, nechat si zkontrolovat žádost a přílohy po formální stránce či orientačně propočítat možné bodové ohodnocení své žádosti,“ řekla manažerka IPRM Petra Harišová. „Pro každého žadatele bude vyhrazena minimálně hodina. Proto prosíme žadatele, aby si rezervovali čas konzultace předem na telefonu 777 140 513,“ dodala.

 

Na modernizaci bytových domů  je v rámci této sedmí výzvy v IPRM vyčleněno z evropských fondů sedm milionů korun. Vlastníci bytových jednotek a domů je mohou využít na modernizaci bytových domů, například jejich zateplení, rekonstrukci společných prostor včetně střech, modernizaci či rekonstrukci technického vybavení domů a podobně.

 

Pardubice mohou na revitalizaci dvou poválečných sídlišť do roku 2015 čerpat  prostřednictvím IPRM zhruba 266 milionů korun. Dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) mohou získat projekty na obnovu  veřejných prostranství (85 procent způsobilých nákladů z ERDF), i na regeneraci bytových domů (40 procent způsobilých nákladů z ERDF + SR). Zhruba 166 miliony na proměnu přispěje ERDF a SR, o zbývající část nákladů 100 milionů se podělí město (cca 20 mil.Kč) a vlastníci bytových domů (80 mil. Kč).

 

Nataša Hradní

tiskový úsek