Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Přijďte si na dostihové závodiště vyzkoušet moderní pětiboj

19.8.2016 | Sobotní den bude patřit modernímu pětiboji jak v Rio de Janeiru, tak i na Dostihovém závodišti v Pardubicích. Tato soutěžní disciplína, která se zde uskuteční v rámci Olympijského parku Pardubice 2016, tak bude dokonalým doprovodným programem srpnového dostihového mítinku, jehož vrcholem se stane III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

závodiště

„Koně patří jak k Pardubicím, tak k olympiádě, takže s nimi pracovat musíme. V centru města to bohužel není možné, a proto jsme rádi, že se k Olympijskému parku Pardubice dostihové závodiště tímto způsobem připojilo. Před začátkem parku se zde navíc konaly také roadshow či autogramiády sedminásobné olympijské vítězky, několikanásobné mistryně světa a čestné předsedkyně Českého olympijského výboru Věry Čáslavské, basketbalistky Evy Horákové či bikrosařky Anety Hladíkové,“ uvádí manažer OPP 2016 Pavel Stara. A jak bude moderní pětiboj vlastně vypadat? „Samozřejmě tu nemáme ty pravé podmínky pro olympijskou disciplínu, a tak jsme pro návštěvníky připravili vlastní pětiboj. Bude se skákat přes překážky, střílet a nebude chybět ani běh,“ slibuje ředitel Dostihového spolku Pardubice Martin Korba.

Návštěvníci budou tento den na stanovištích moderního pětiboje sbírat za splněné disciplíny razítka, za něž mohou získat vítěznou stuhu zvanou kokarda. Ta bude k vyzvednutí ve stanu Olympijského parku Pardubice 2016, které se bude nacházet přímo na dostihovém závodišti. „Závodit se bude v parkuru s koníkem na tyči, na laserové střelnici, v běhu cílovou rovinou dostihové dráhy, v házení podkovou a také v jízdě na in-line ponnie. Disciplíny jsou cílené především na děti, ale i dospěláci si při troše recese určitě užijí hodně zábavy,“ doplňuje Martin Korba. Dodává, že první sobotní dostih startuje ve 13:00 hodin, stanoviště pro moderní pětiboj však budou otevřena již od 10:00 hodin.

Držitelé hracích karet Olympijského parku Pardubice budou mít navíc vstup na dostihové závodiště zcela zdarma a stejně tak budou moci na tuto kartu využít také kyvadlovou dopravu. „Spoje kyvadlové dopravy pojedou z náměstí Republiky přes Sukovu třídu směrem k dostihovému závodišti a zpět. Linky budou z náměstí Republiky odjíždět v časech 11:00, 11:30, 12:00, 12:30 a 13:00 hodin, zpět pak pojedou v 18:00, 18:30 a 19:00 hodin,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku Pardubice Jitka Malinská. Z dostihové závodiště se tak můžete vrátit zpět do parku Na Špici a sledovat odtud živé přenosy z Rio de Janeira, kde budou ten den vrcholit soutěže moderního pětiboje. Na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru budou od pátku 19. srpna do soboty 20. srpna Českou republiku reprezentovat Barbora Kodetová, Jan Kuf a David Svoboda.

Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubiced.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

 

Iveta Koubková

tiskový úsek