Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Přijďte ovlivnit budoucí podobu areálu na Dukle

16.9.2014 | Město Pardubice v současné době intenzivně pracuje na návrhu koncepce rozvoje sportovního areálu na Dukle. Do konce roku by mělo být jasno, která sportoviště pro výkonnostní i rekreační sportovce by se zde mohla nacházet a jaké by měly mít parametry, aby co nejvíce vyhovovala potřebám současného sportu. Mělo by být také jasné, zda by areál měl být více otevřený veřejnosti, zda by mohl sloužit také dalším sportům nebo pro jaké další účely by mohl sloužit.

Pardubice znak

„Výchozím bodem je, že v areálu v současné době působí tři hlavní sporty – atletika, basketbal a házená. Jedním z našich cílů by měl být návrh toho, co tyto sporty potřebují pro svůj další rozvoj. Měli bychom dojít také k tomu, zda bude možné do areálu umístit také další sportoviště. V současné době proto probíhá sběr všech potřebných dat. Na konci srpna jsme oslovili sportovní kluby, základní a mateřské školy a další organizace působící v našem městě, stejně tak i atletické oddíly ve spádové oblasti. Cílem bylo zmapovat, jaká sportoviště jim v našem městě chybí a jaké by měly mít parametry,“ vysvětluje náměstek primátorky František Brendl.

Vyjádřit se k budoucnosti rozlehlého areálu bude mít možnost také veřejnost. Ve středu 17. 9. od 18 hodin se v Domě kultury Dukla uskuteční první workshop se zástupci nejenom sportovních subjektů, škol a dalších organizací, kteří v dotazníkovém šetření projevili zájem o možné využívání areálu na Dukle, ale také obyvatel Pardubic - Dukly a Višňovky především. „V posledních měsících jsme navštívili několik sportovních areálů v České republice. Přestože jsou některé z nich rozlohou dokonce menší, než areál Dukly, tak nabízí daleko větší sportovní vyžití a zároveň jsou otevřené veřejnosti, která v nich má řadu příležitostí pro své volnočasové aktivity,“ dodává Brendl.

Výsledky worskhopu budou následně zapracované do připravované koncepce, která by měla být předložená zastupitelům na konci tohoto roku.

 

 tiskový úsek