Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Po novém chodníku do konce týdne

31.7.2018 | Rekonstrukce Masarykova náměstí je v polovině. Jeden směr vozovky již má nový asfalt a betonový povrch, finišují i práce na novém chodníku od ČSOB až po Sukovu třídu. Veřejnost se bude moci projít po nové dlažbě v části od Sukovy třídy po budovu T-String do konce tohoto týdne.

Rekonstrukce Masarykova náměstí

Po posledních jednáních s investorem Nové Veselky je rekonstrukce chodníku ukončena v místě rozhraní staveniště budoucího objektu. „Tento úsek chodníku na základě smluvního ujednání bude provádět firma, která je investorem stavby Nové Veselky. Dohodli jsme se na tom zejména z toho důvodu, aby při výstavbě budoucího objektu nedošlo k poškození nové dlažby,“ informuje vedoucí odboru majetku a investic Jaroslav Hruška.

Hlavní plocha je zadlážděna včetně zasypání spár, během tohoto týdne budou provedeny veškeré zbývající dořezy, ukončení dlažby u obrubníků a její napojení na stávající povrchy. Hrubá stavba je tak k dnešnímu dni hotova. V důsledku vysokých teplot, které komplikuji některé technologické postupy výstavby, a snaze rekonstrukci dokončit co nejdříve budou zbylé práce probíhat i v nočních hodinách. „Vzhledem k tomu, že se jedná o prioritní stavbu a že Masarykovo náměstí patří mezi jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě, je třeba rekonstrukci dokončit co nejdříve, aby provoz zde mohl být znovu obnoven. Proto jsme přistoupili k rozhodnutí, že se zde bude pracovat i v nočních hodinách a rád bych tímto způsobem požádal občany o trpělivost,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát. Dodává, že uzavírka Masarykova náměstí prozatím trvá ve stejném režimu, jako tomu bylo od zahájení rekonstrukce. Stále platí uzavírka dvoupruhu u ČSOB a s ní spojené objízdné trasy. Rekonstrukce druhé části Masarykova náměstí začne zítra dle dohodnutého harmonogramu. V části blíže k ČSOB bude i nadále uzavřený jízdní pruh z cementobetonového krytu, a to z technologického důvodu (dosažení požadované pevnosti betonu). Předpoklad projíždění tohoto jízdního pruhu je zhruba od 20. srpna.

 

 

Tiskový úsek