Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Personální změny v orgánech městských společností se odkládají

18.12.2014 | Rada města Pardubic se na své dnešní (18. 12.) mimořádné schůzi dohodla, že se dnes nebude zabývat personálními změnami v představenstvech a dozorčích radách společností, které město vlastní. Projednávání tohoto tématu bude logicky staženo i z dnešního zasedání Zastupitelstva města Pardubice. Zastupitelstvo se touto problematikou bude zabývat až na zasedání koncem ledna.

budova radnice

„S kolegy v radě města jsme se shodli, že změny v orgánech společností není dobré dělat v časové tísni. Všechny subjekty Koalice pro lepší Pardubice, které tvoří radu města, ještě jednou prodiskutují svoje nominanty tak, aby stoprocentně dokázaly prezentovat jejich odbornost a způsobilost,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát.

Primátor také vysvětlil, proč jsou do orgánů městských společností nominováni jen členové Koalice pro lepší Pardubice: „Koalice stoprocentně odpovídá za fungování města i jím vlastněných společností. Když stoprocentně zodpovídáme, musíme mít také možnost stoprocentně společnosti řídit. Úkolem a právem opozice je kontrolovat a upozorňovat na případná pochybení. K tomu slouží především zasedání zastupitelstva a práce Kontrolního výboru, kde je opozice hojně zastoupena a dokonce mu předsedá,“ vysvětluje primátor.  

 

tiskový úsek