Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubičtí maratonci se ve Skotsku neztratili

12.9.2014 | Prvního ročníku Scottish Half Marathon (Skotského půlmaratonu), který se běžel před pár dny na pobřeží Severního moře v pardubické partnerské oblasti East Lothian se zúčastnila i skupina běžců z Pardubic. V silném mezinárodním poli se rozhodně neztratili.

Pardubičtí běžci ze skotského půlmaratonu

„Mezi více než 2500 doběhnuvších běžců si z běžců z pardubického klubu Marathonium nejlépe vedl Václav Rohlík. Půlmaratonskou trať se zvlněným profilem podél pobřeží zvládl v čase 1.19.06, což znamenalo velmi dobré 18.místo v celkovém pořadí,“ řekl Miloš Kašpar, vedoucího pardubického běžeckého klubu Marathonium.

Pěkný výkon podal Tomáš Mocek, který obsadil 22. místo v kategorii 30 – 35 let, i Milan Uchytil. Ten v kategorii 40 – 45 let obsadil 24. místo. V seniorské kategorii „over 60“ (přes 60 let) exceloval Svatopluk Krajtl, kterému jen těsně uniklo místo na stupních vítězů a časem 1.46.00 obsadil čtvrté místo. „Byl to můj vůbec první půlmaraton v životě, bez jediného tréninku. Jsem zvyklý spíše na dynamické a rychlé sporty, a tak jsem rád, že jsem půlmaraton vůbec uběhl v čase 2.07.22,“ dodal Tomáš Cabrnoch z úseku vnějších vztahů pardubického magistrátu.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek