Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubický park táhne, atakuje hranici 50 tisíc návštěvníků

8.8.2016 | Pořadatelé Olympijského parku Pardubice 2016 potvrzují, že zájem lidí o sport a doprovodné akce překonal jejich představy. První víkend přilákal do parků a ulic města 49 tisíc návštěvníků.

OPP 2016 má úspěch.jpg

To pravé sportování začalo hned v sobotu ráno, kdy se otevřela sportovní stanoviště. „Do Olympijského parku Pardubice přišlo během soboty 18 tisíc lidí a každé ze sportovišť navštívilo 550 dětí, neděle byla ještě víc překvapující – poslední údaje se vyšplhaly na 31 tisíc návštěvníků, na sportovištích se vystřídalo v průměru 700 dětí, na jednom dokonce 850. Pardubický park se v sobotu zkrátka rozjel a v neděli přidal na tempu. Děkujeme všem, kteří přišli,“ hodnotí první, rozjezdový víkend manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara.

Sportují opravdu všichni, děti, dospělí i senioři. Velkému zájmu malých i velkých sportovců se těšil například Rodinný běh na 700 metrů i 7 kilometrů dlouhý odpolední závod Rio Barth Run. „Provozní dobu kvůli neutuchajícímu zájmu lidí prodloužili na nejednom stanovišti. Díky pěknému slunečnému počasí táhly vodní sporty a vodáci byli na lodích až do večerních hodin. Operativně jsme řešili fronty na diplomy a medaile, v našem parku to prostě žilo,“ dodává Pavel Stara. Úspěch slaví i kulturní program. Například brazilské tance nalákaly do centra města další stovky lidí, které zaplnily třídu Míru. Velké oblibě se těšil také divadelní festival Pernštejn(l)ove.

V sobotu do Pardubic dorazili i štafetoví běžci z Ostravy, kteří plánují zdolat celkem 720 kilometrů. Od nás pak v neděli ráno vyrazili do Plzně a dnes je čeká Riopark Lipno, kam symbolicky donesou také ostravský kahan a pardubický perník.

„Po náročné přípravě je úsměv spokojených návštěvníků parku a pracovní nasazení našich skvělých dobrovolníků obrovskou odměnou. Ohlasy na víkend jsou veskrze pozitivní a to je na dobití energie to nejlepší,“ děkuje Pavel Stara.

 

Olympijský park Pardubice 2016 potrvá až do 21. srpna. Více informací naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce OPP 2016 ve dvou verzích – k prohlížení a k tisku. Další podrobnosti zjistíte také na stránkách www.olympijskeparky.cz nebo na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.

 

Alexandra Tušlová

tiskový úsek