Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubický autokemp po třech letech znovu ožívá

23.6.2014 | Jediný autokemp v Pardubicích se po třech letech opět otevřel. Po rekonstrukci se v těsné blízkosti koupaliště může ubytovat zhruba 120 lidí, z toho 44 v chatkách a mobilheimech. Během července by do areálu měl ještě přibýt bezbariérový mobilní bungalov.

kemp

„Jsem moc rád, že se nám kemp podařilo zrekonstruovat. V Pardubicích takovéto zařízení chybělo. Na různé sportovní akce, například na motocyklové závody, závody BMX či bikros, sem jezdí řada lidí se stany či karavany a ti kemp velmi postrádali,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. Autokemp však ocení i návštěvníci, kteří chtějí spojit pobyt ve městě s aktivním odpočinkem. Součástí areálu je totiž koupaliště, v jeho těsném sousedství je i lanové centrum, po cyklostezce lze dojet třeba na Kunětickou horu.

Autokemp Cihelna byl před třemi lety uzavřen kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Na projekty za desítky milionů korun město nemělo, proto letos zvolilo levnější variantu. Během rekonstrukce, která přišla na zhruba 2,4 miliony korun, byly vyměněny rozvody vody, kanalizace i elektroinstalace, kemp dostal novou recepci a sociální zařízení. K chatkám přibyly tři mobilheimy, pokud zastupitelé schválí uvolnění peněz, měl by být během července připojen ještě další bezbariérový, který by kemp zpřístupnil i imobilním návštěvníkům.

„V současné době se u nás může ubytovat zhruba 40 lidí v karavanech, 40 ve stanech a 38 v chatkách a mobilheimech. S bezbariérovým přibude ještě šest dalších míst,“ řekl provozovatel kempu Petr Ministr. Pro děti nainstaluje ještě v této sezoně trampolínu, návštěvníci mají k dispozici hřiště na streetball a pingpongové stoly.

Nataša Hradní
tiskový úsek