Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubické aquacentrum vyhlíží miliontého návštěvníka

6.8.2014 | Dva roky a dva měsíce je pardubické Aquacentrum v provozu a co nevidět se dočká milióntého návštěvníka! Podle propočtů provozovatele areálu a předpovědi počasí by se slavit mohlo v druhém srpnovém týdnu, nejpřesnější odhady hovoří zhruba o čase po sobotě 9. srpna. V aquacentru tedy netrpělivě sledují sčítače, aby milióntého návštěvníka řádně odměnili.

aquacentrum

"Pro milióntého návštěvníka máme připravené skvělé dárky, ale zkrátka nepřijde ani dalších devět držitelů vstupenek v přímém sousedství jubilejního hosta," řekl ředitel AC Jiří Vysoudil. Jubilejní návštěvníci se podle něj mohou těšit například na tablety, horské kolo, permanentky na hokej nebo basketbal nebo zapůjčení luxusního vozu na víkend. Chybět nebudou ani volné vstupy či abonentní čipy do aquacentra. "Očekávání jubilejního návštěvníka se urychlilo z hlediska návštěvnosti hlavně kvůli rekordní zimě, která nepřála zimním radovánkám na sněhu. Hlavně v lednu a únoru jsme díky počasí doslova trhali rekordy," dodal ředitel Vysoudil.

Aquacentrum prošlo nákladnou rekonstrukcí, kdy z areálu s 50 metrovým bazénem zbývaly prakticky pouze obvodové zdi. „Město Pardubice do přestavby centra, rekonstrukce venkovní sluneční pláže a dalšího vybudování nových částí investovalo zhruba 544 miliónů korun. Z chátrajícího areálu se na Olšinkách stalo největší a nejmodernější aquacentrum ve východních Čechách,“ uvedla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.

„Velmi mě těší, jak skvěle se pardubickému aquacentru daří. Jezdí k nám lidé z celé republiky - z vlastní zkušenosti vím, že řada rodin neváhá ujet 50, 70, ale i 100 kilometrů několikrát ročně cíleně do našeho aquacentra. Každý si tu přijde na své, ať už jde o kondiční plavání v 50m bazénu, relaxaci ve wellness nebo vyžití na skluzavkách, tobogánech a divoké řece,“ řekl radní Pardubického kraje pro cestovní ruch a člen správní rady aquacentra René Živný.

V roce 2012 přišlo do aquacentra 241 tisíc lidí, o rok později to bylo už 444 tisíc návštěvníků. Za první polovinu letošního roku prošly turnikety 292 tisíce osob. Na konci prázdnin, konkrétně od 25. srpna do 8. září, čeká Aquacentrum odstávka provozu. "Je to tradičně kvůli údržbě, budou se dělat záruční i pozáruční opravy. Pokud vše půjde podle plánu, pokusíme se otevřít už o dva dny dříve," řekl Jiří Vysoudil.

Během prázdnin se daří naplňovat kapacity i díky příměstským táborům, o které je velký zájem. "Děti u nás jsou třeba jen na pár dní, ale leckdy třeba i na tři týdny. Výhodou je, že si rodiče mohou vybrat konkrétní dny, kdy k nám chtějí děti umístit," uvedla sportovní manažerka AC Jana Klusáčková. Kromě plavecké výuky, šnorchlování nebo potápění mají tábory i další atraktivní program pro děti, např. lezení po horolezecké stěně nebo skoky na trampolínách. Další informace na www.aquapce.cz.

Původní plavecký areál s padesátimetrovým bazénem se začal stavět už v roce 1959. Jeho výstavba se ovšem protáhla na třicet let. V roce 1967 byla jeho výstavba dokonce na dvanáct let zastavená a dokončený byl až na podzim roku 1990. Překrývající se stavební technologie a táhnoucí se doba výstavby se ovšem podepsaly na technickém stavu. A tak už se jedenáct let po otevření muselo sáhnout k rekonstrukci hlavní budovy a řadu posledních let mohl bazén fungovat jenom díky výjimkám hygieniků. V červnu 2010 proto zastupitelé schválili modernizaci Plaveckého areálu Pardubice.

 

Alexandra Tušlová

tiskový úsek