Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubická jízdní policie uspěla na mezinárodních závodech

1.9.2008 | O tomto víkendu se v Ostravě konal již 11. ročník mezinárodního závodu jízdních policií. Účastnily se ho jízdní oddíly z Itálie, Polska, Slovenska a oddíly Policie České republiky z Prahy, Brna a Zlína a oddíly Městská policie z Ostravy a Pardubic, celkem 23 párů jezdců a koní.

V této velmi kvalitní společnosti se v soutěži klasického parkuru o Pohár ředitele městské policie Ostrava umístila na  4. místě  pardubická Lucie Dušková s koněm Otou. „Tato dvojice jako jediná obě kola zvládla bez trestných bodů, o vítězství ji však připravila penalizace za nedodržení časového limitu,“ uvedl ředitel pardubické Městské policie Petr Kvaš. Vítězem byla dvojice z Itálie, druhé a třetí místo získali zástupci Polska.
 
V nejprestižnější a nejtěžší soutěži – speciálním policejním parkuru, o Pohár hejtmana Moravskoslezského kraje převzal otěže koně Oty velitel pardubického jízdního oddílu Josef Málek a po velmi pěkném výkonu se tato dvojice umístila na 2. místě. Vítězem této disciplíny byla dvojice z jízdního oddílu Policie České republiky z Prahy, na třetím místě pak skončila dvojice pořádající ostravské Městské policie.
 


Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů
foto: Petr Kvaš