Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice znají výsledky přijímacích řízení do mateřských škol

20.4.2011 | Celkem 1082 pardubických dětí přihlásili rodiče pro školní rok 2011-12 do místních mateřských škol. Z kapacitních důvodů nebylo vyhověno všem žádostem o přijetí, řada dětí má však šanci v druhém kole přijímacího řízení. Na mimopardubické děti se tentokrát nedostalo.

 

„Pro druhé kolo počítáme s celkem 90 volnými místy v mateřských školách v ulici Teplého, v Dražkovicích a v Hostovicích. Zhruba 30 míst by podle dosavadních zkušeností mohly uvolnit děti, které budou neúspěšně žádat o odklad zahájení docházky na základní školu. Do školek by se tak měly dostat všechny pardubické děti, kterým budou k 1. září 2011 tři roky,“ uvedl po analýze prvního kola zápisu do mateřských škol náměstek primátorky Jindřich Tauber.

 

Ten současně věří, že místa ve školkách zbudou i pro některé děti, kterým budou tři roky až na podzim letošního roku. Upozorňuje však na to, že mnohé z nich mohly být při správném výběru školky přijaty už v prvním kole. „Na základě žádostí rodičů magistrát na svých internetových stránkách už druhým rokem zveřejňuje počet míst, která budou v jednotlivých mateřských školách od nadcházejícího září k dispozici. Přesto řada rodičů podala přihlášky pouze na značně obsazené školky, kde byli neúspěšní, zatímco do jiných zařízení se pak dostaly i děti netříleté,“ vysvětlil Tauber.

 

Město Pardubice je zřizovatelem 31 mateřských škol s celkovou kapacitou 3018 míst.  531 z nich bylo v souladu s demografickými trendy vybudováno v letech 2007 až 2010. V letošním roce k nim přibude dalších 75 míst v mateřské škole v Teplého ulici a 12 míst v Dražkovicích. V následujících letech by měl zájem o školky v závislosti na počtech narozených dětí klesat.

 

 

 

Ondřej Tušl

tiskový mluvčí