Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice v Setkání s hvězdou

16.12.2011 | V neděli večer bude mít v české televizi premiéru další díl cyklu Setkání s hvězdou. Jeho hlavní protagonistkou je Jana Hlaváčová, kterou režisér Jiří Strach obsadil do trojice povídek Petra Hudského. Ve třetí epizodě nazvané Podvodnice „hrají“ také Pardubice, které si režisér pro své natáčení vybral již po několikáté.

dsc-7353.jpg

Pardubice podle něj do filmu perfektně sedly a tak se prý mají diváci na co těšit. „Jsem rád a pyšný, že pardubický díl tak dobře vyšel. Určitě se v Pardubicích brzy ukážeme s celým filmovým štábem,“ řekl režisér.

Jiří Strach se do Pardubic vrací ve zhruba tříletých cyklech. V roce 2005 zde natáčel scény pro válečný příběh Operace Silver A, o tři roky později pak část detektivního a tajuplného televizního filmu Ďáblova lest. Z Pardubic má nejraději historické centrum. “Máte hrozné štěstí, že nebylo narušeno ani stavbou nějakého úřadu, sekretariátu nebo obchodního domu,  jak se to stalo v mnoha městech. A ani dnešní doba se na něm negativně nepodepsala. Mně se hrozně líbí, že tu nejsou takové ty neonové reklamy či pestré poutače heren či barů. Přitom vaše historické město nepůsobí jako neživá rezervace ze které večer odejdou turisté a hotovo. Tady to žije, má to úžasnou atmosféru,“ vyznal se před časem.

Nataša Hradní

tiskový úsek