Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice takovou akci potřebovaly, říká manažer Olympijského parku Pardubice

22.8.2016 | Včerejší den byl pro Olympijský park Pardubice posledním, tedy alespoň pro tento rok. Během 17 dní si zde návštěvníci mohli vyzkoušet přes šedesát sportovních disciplín, nechyběl však ani bohatý kulturní program například v podobě Latino festu, divadelního festivalu Pernštejn(l)ove, Festivalu chutí, vůní a řemesel, multižánrového festivalu Friends Fest či série koncertů na Happy Season stage. Závěrečný koncert odstartoval ve 20:20 hodin na Pernštýnském náměstí, a to v režii Komorní filharmonie Pardubice. Zvolený čas slavnostního zakončení se navíc stal symbolem další olympiády, která odstartuje právě v roce 2020 v Tokiu.

fb-57-of-75-.jpg

Návštěvnost byla pro všechny překvapením už první den 5. srpna, kdy na zahajovací ceremoniál dorazilo na 27 000 lidí. Davy parkem proudily zejména o víkendech, ale ani v týdnu si pořadatelé na nedostatek návštěvníků nemohli stěžovat. Jejich celkový počet bez úvodního a závěrečného ceremoniálu a doprovodných akcí dosahuje 374 000 tisíc. „Tento projekt předčil naše očekávání zejména, co se návštěvnosti týče. Do Olympijského parku Pardubice si našlo cestu skoro na 400 000 návštěvníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí, taková akce tu od roku 1931 nebyla. Bylo vidět, že projektový tým pod vedením obrovského profesionála Pavla Stary tuto akci připravoval s láskou k Pardubicím, což se odrazilo i v pohodové atmosféře parku, všem za to patří obrovský kredit,“ zhodnotil projekt náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký. Podle jeho slov se ukázalo, že město dokáže uspořádat takto náročnou akci.

Stejně pozitivně průběh akce hodnotí také manažer OPP 2016 Pavel Stara. „Projekt dopadl nad očekávání dobře. Vím, že se budu opakovat, ale určitě bych chtěl poděkovat dobrovolníkům a sportovním klubům, bez nichž by k realizaci Olympijského parku nedošlo. Pardubice takovou akci potřebovaly a taky si ji podle toho všichni užili. Šlo nám hlavně o to, aby se v parku cítili dobře jak děti, tak i jejich rodiče, a to se nám podle nás podařilo,“ uvedl Pavel Stara.

Včerejší večer byl však symbolický i jinak než jen zvoleným časem závěrečného ceremoniálu. Primátor předal hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému vlajku Olympijského parku Pardubice 2016. „To, že za celou dobu trvání zavítalo do parku více než 350 000 návštěvníků, muselo rozptýlit pochybování nad smysluplností akce i u těch největších skeptiků a pesimistů. Mnoho lidí, především dětí a mládeže, našlo cestu ke sportu, který má pozitivní vliv na zdraví tělesné i duševní. Jsem rád, že olympijská atmosféra se do našeho kraje vrátí již v zimě roku 2018, kdy Pardubický kraj bude pořádat Olympiádu dětí a mládeže Proto jsem coby symbol poselství předal hejtmanovi kraje vlajku Olympijského parku Pardubice, “ sdělil primátor města Pardubic Martin Charvát.

Podle hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se projektový tým Olympijského parku Pardubice osvědčil a mohl by se tak stát realizačním týmem právě pro nadcházející Olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat v roce 2018. „Tým Pavla Stary prokázal své organizační schopnosti, určitě je to velká výzva do budoucna. Na rozdíl od Lipna Pardubice nebyly tak vidět. Dokázaly však, že i na relativně malém prostoru se dá udělat hodně muziky. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli, protože OPP se Lipnu minimálně vyrovnal. Projekt sice skončil, něco nového však začíná, například se nám blíží zimní Olympiáda dětí a mládeže. Doufám, že to Pavel Stara slyší a tuto výzvu přijme,“ naznačil Martin Netolický potenciálního manažera zimní olympiády.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek