Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice se znovu stanou zrcadlem amatérského umění

11.6.2018 | V polovině června dostane v centru Pardubic znovu prostor amatérská kultura našeho města. Jarní část městských slavností s názvem Zrcadlo umění tradičně představí nadšené jednotlivce i soubory a potěší věrné diváky i náhodné kolemjdoucí. Město nabídne řadu osvědčených i nových prostor k prezentaci umění tanečního, divadelního, hudebního i výtvarného!

Zrcadlo umění

„Zrcadlo umění je důkazem toho, že i přes hektický životní styl plný technických vymožeností v nás zůstávají emoce, cit pro barvy a tóny, chuť sdělit svůj pocit pohybem. To je zvláště důležité u dětí, kterým vztah k uměleckým disciplínám předávají jejich učitelé, lektoři či trenéři. Za to jim právem paří velké poděkování,“ zhodnotil důležitost jarních slavností primátor města Pardubic Martin Charvát.

Jarní část městských slavností začne tradičně, město však čeká i několik novinek. „Ve čtvrtek 14. června dopoledne zahájí Zrcadlo umění oblíbené vypouštění balónků na Pernštýnském náměstí. Tomuto okamžiku tradičně přihlížejí stovky dychtivých dětských očí, letos se všichni návštěvníci mohou těšit na balónky v barvách trikolóry jako připomínku 100. výročí založení republiky. Na náměstí hned poté pobaví nejen děti pardubická skupina Mixle v Piksle. Neodmyslitelnou součástí festivalu je oblíbený vědecko- technický jarmark pardubické univerzity, děti se budou moci zapojit také do výtvarných dílen,“ láká na čtvrteční program náměstek primátora Jakub Rychtecký. „Těším se, že po roce znovu oceníme pardubické umělce, hlavně pak děti, jejichž nadšení a elán podtrhnou všechna jejich poctivě natrénovaná vystoupení a dobijí nás pozitivní energií,“ dodal náměstek Rychtecký.

V pátek se program přesune především na třídu Míru, kde se dopoledne uskuteční výtvarná akce zaměřená na prvorepublikové umění s názvem Tvoříme na bulváru. Třída Míru se v tento den také promění v taneční parket a od rána do večera se zde budou prezentovat pardubické taneční soubory.

„Hudba bude v pátek znít z Machoňovy pasáže, a odpoledne také ze zámku či z Tyršových sadů – zámek ožije hudbou (nejen dětských) pěveckých sborů, u kavárny v sadech budou hrát hudebníci z pardubické konzervatoře Trio Random. Nenechte si ujít ani sobotní koncerty na Pernštýnském náměstí, kde zazní hardrockové, jazzové, swingové i šlapeťácké hity, ale také indierockové melodie či hudba kombinující rock a hip-hop,“ jmenuje některé z hudebních lahůdek programu Miloš Adamů, ředitel pořadatelského Domu dětí a mládeže Alfa. Užijte si rozmanitost umění společně s námi!

Kontakt na pořadatele: Miloš Adamů, Štěpánka Opršálová - DDM Alfa, www.ddmalfa.cz

tiskový úsek