Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice připravují jednodušší systém parkovacích zón

23.1.2014 | Systém rezidenčních zón placeného stání by měl být od prvního dubna o něco jednodušší. Pokud změnu schválí rada města, budou v Pardubicích pouze tři zóny rezidenčních stání, které vzniknou spojením stávajících šesti. Pro místní to nepředstavuje žádné komplikace ani další finanční výdaje.

parkovaci-automat-5.jpg

„V současném systému placeného parkování na místních komunikacích je město rozděleno do šesti zón. Chceme to zjednodušit na tři zóny s tím, že v každé zóně bude přibližně stejný počet parkovacích míst. Cílem je uspokojit co možná největší skupinu uživatelů systému a nabídnout jim komfortnější parkování a tím i lepší život ve městě,“ uvedl náměstek primátorky Michal Koláček.

Chystané změny však pro rezidenty nebudou znamenat žádné komplikace ani další výdaje. Naopak dojde ke zlevnění některých parkovacích karet. „Dojde k narovnání cen za parkovací karty v centru Pardubic pro fyzické osoby na 1200 korun za rok. Počítáme se snížením ceny za parkovací karty u právnických osob v zóně A z 9000 na 7000 korun a v zóně B a C z 6000 na 4500 korun,“ doplnil Koláček. „Návrh obsahuje i změnu ceny pro návštěvníky za parkování v centru Pardubic. V lokalitě od Třídy Míru směrem na sever návštěvníci místo pěti korun za půl hodiny nově zaplatí za stejnou dobu deset korun,“ řekl vedoucí odboru dopravy magistrátu Vladimír Bakajsa. Placení parkovného přes SMS bude fungovat i nadále.

Navrhovaná změna nezatíží ani rozpočet města. „Toto zjednodušení jsme navrhli tak, aby s tím město mělo minimální výdaje. V některých místech bude potřeba přeprogramovat parkovací automaty a změnit na nich značení, jinde bude třeba změnit barevné označení parkovacích zón. Nic komplikovaného to však nebude,“ dodal náměstek Koláček.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek